bugün

birlesik arap emirlikleri'nin başkenti.
(bkz: abu dhabi)
bae 'ne bağlı bir tv kanalı. yayın hayatındaki son bombayı ülkemizde kenan imirzalioğlu 'nun başrolünü oynadığı * dizisini yayınlamaya başlayarak patlatmıştır. sanırsam bu gümüş dizisine misilleme olacaktır.
Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkentidir. Basra Körfezi kıyısında yer alan şehrin nüfusu 1.000.000 civarındadır. 1971 tarihinde başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiştir.
- şş bak bak abi geliyor
+ hangi abi?
- abudabi lan
+ slm abudabi naber?
bir başkentten daha çok ingiltere'de forma giyen bir afrikalı futbolcu ismi çağrışımı yapar insanda.
dubainin de dahil oldugu birleşik arap emirliklerinde petrole sahip olan emirliktir.
(bkz: dabi dabi misir cerezi)*
formatlanmış veya yeni alınmış telefonun tarih-saat-yer ayarlamasında karşımıza çıkan ilk vilayet.
Artık Crazy Horse kafe zincirlerinde ezel dizisi yayınlanan ve yayınlandığı saatler sokaklarında yaşam duran şehir.
25 ekimde abu dhabi yas arenada metallica'yi konuk edecek sicak memleket.
o değilde fena olmuş bu durum (bkz: ben)
yaktım gemileri.
birleşik arap emirlikleri başkenti olan abu dabi çok kültürlü bir kent olmasının yanı sıra sıkı islami kurallarla idare edilmekte.
garfield'in kendisine aşık olan kediyi postaladığı yer.
ülkemizden daha sık spor müsabakalarına ev sahipliği yapan, bu sebeple kıskandığım şehir.
hayır ilgi de çok olmuyo nedir olay, anlamadım ki. bir abu dabi çılgınlığıdır gidiyor. lanet olsun!
içerisinde Dünya'nın 2. (yada 3. hatırlamayorum) en büyük camisini bulunduran fakat içerisinde namaz kılınmayan şehir.
Birlesik arap emirlikleri'ni olusturan 7 emirlikten en büyüğü ve en zenginidir. Deniz suyundan gunde 4.3 milyon su arıtmak için gunde 1.5 milyon litre petrol harcamaktalarmış.
grand prix'inin bir başka olduğu yerdir.
söylenişi bu kadar zor bir şehir ben düşünemiyorum.
dubai kadar lüks araba vs görüntüleri olmasa da zenginlikte daha aşağı kalmayan kent ve emirlik. vakti zamanında dubai'ye gittiğimde bir gün de orayı gezmiştim.
görsel
görsel