bugün

ablam yoksa derdim yok mu sorusunu yöneltebilecegim başlık.
(bkz: ateş düştüğü yeri yakar)
ikizler burcundan da olsa katlanmak zorundasın demektir meali.
çılgın ya da despot ablalar için kullanılabilecek cümledir.
- ablan varsa sünnet olmana gerek yok. onlar keserler, kendilerini eğlendirmek için. *
+ ablan mı var derdin var!

- para isterken öyle demiyodun ama... *
nankör kardeşlerin sarf ettiği bir cümledir. çünkü bu kardeşler, paraları bittiğinde, dışarı çıkmak isteyip de aileden izin alamadıklarında, başları her belaya girdiğinde ablalarını ararlar.
söylenmesinin nedeni, erkeğin ya da kızın, sevgilisinin, ablası ya$ında abisi olmasıdır. *
'lan geldim geleli şu uludağ sözlük'te bir tane de bildiğim konu denk gelmez mi' diye homurdanırken karşıma çıkan hızır acil başlıktır. ben ki sokakta bizim çocukların enteliyim, ben ki yılda iki kitap okuyan adamamım, ben ki kim kiminle beraber ne varsa bilirim, ben ki...
ama sözlükte işler böyle yürümüyor galiba. bir kere kankam yok. bunu daha önce de söylemiştim. sonra benim bildiklerimi meğer herkes biliyormuş. adamlar aşmış artık kuantum diyorlar, fizik diyorlar, globalleşme diyorlar, siyonizm diyorlar... bense 'bu adamlar ne diyorlar' diye aval aval okuyorum.
sonunda hayatımın başlığını buldum o yüzden de kısaltamıyorum. kimse kusura bakmasın; seve seve okuyacaksınız. zira felaket bilgi içerikli bir entry bu. valla bak bu kadar da kesin konuşuyorum. *
neyse! abla diyorum; ne kadar iyi yanı var insanın ablası olmasının. işte bunları benim için dört ile çarpacaksınız. evet evet dört ile (rakamla 4). içinizden bazıları vaaayyy ne süpermiş laaannn diyecektir. biliyorum, hayatım boyunca bunu yaşadım ben. üstelik ailenin tek erkek çocuğu yaftası da tam ensemde durdu hep.
düşünün ablalar çalışıyor, siz okuyorsunuz(en azından eskiden öyleydi). siz başarılı olun diye çalışıp didinen, hiçbir çıkarı olmamasına rağmen sizi seven anneniz dışında tek bayan ablanız (dört tane ise dört ile çarpın). bir bayram harçlığı alma seansı yarım saat sürüyor. aldığım harçlıklarla gecelik repo yapma şansım var. üstelik bu ablalar kendi içlerinde de kardeşimi en çok ben seviyorum yarışındalar. ilgi manyağısınız, şımardınız... ablaların arkadaşları evi sarıyor; her yer kız dolu, bu uğurda ölecek insanlar var ama siz hiçbir şey yapmadan sahipsiniz bunlara. sonra her gelen yanağınızdan bir makas alıyor. ev içinde keyfinize diyecek yok. üstelik bunların hepsini dörtle çarpın. azbuz değil tam dört katı huzur.
şimdi bir de külfete bakın. evde maç izlemek istediğinizde kafadan muhalefetiniz hazır, sürekli dedikodu dinlemek zorundasınız, aile büyüğü birine kızsa erkeksin diye seni kayırıyorlar diyerek saldırıya uğramanız olası, sizden büyük ve bayan olduğu için öteberi işlerini yapmaya mahkumsunuz, bir şey yapacak olsanız izin almak için ekstradan bir kişi daha var, tırnakları uzun kavga ettiğinizde öteniz beriniz çiziliyor, saçlar uzun ağzınıza yüzünüze geliyor, çene maşallah papuç gibi susmak bilmiyor ama yok ben saymayı burada bırakıyorum. zira sabaha kadar sayarım. mübalağa değil vallahi sayarım.
hadi şimdi bir de bunları dörtle çarpın. ne oldu kuruyup kaldınız, değil mi? *
abladan şikayet varsa abisi olan napsın diye düşündürten söz.. *
(bkz: baban mı var derdin var kızım)
(bkz: yılmaz erdoğan)
(bkz: kızım berfine)
yaş farkı az ise kavga etmemek elde değildir, yaş farkı çoksa küçük bir anne olusur karsınızda.yukarı tükürsen bıyık , aşağa tükürsen sakal..*
Eger yaş farkı varsa aranızda, büyüdügünüzü anlaması biraz uzun sürer. Siz kaç yaşında olursanız olun..
Yaşadığı acı tatlı olaylarla sizin hata yapmanızı istemeyen güveneceğiniz ender insanlardandır.
Zor günlerinizde yanınızda olan fedakar hatta anne yarısı da diyebiliriz onlar için..
Nihayetinde ara sıra sınırlarınızı zorlasalar da en iyi dostunuzdurlar.
güncel Önemli Başlıklar