bugün

h a y t a nın girdiği entrye istinaden dediğim söz aynı zamanda Bülent ablamız da der bunu. Yalarunh.
Bülent Ersoyun 1.8 milyon kopya satış rakamına sahip albümü.
Bülent Ersoy - Ablan Kurban Olsun Sana

https://www.youtube.com/watch?v=ZEnHAXnFeHQ
Evde kamera var mı diye bakmamı gerektiren başlıktır.
bayram sesli mesajı.
(bkz: bülent ersoy)
malesef ki hepimize bülent ersoy'u hatırlatan ve kendisine ait olan, bir zamanlar da dilden dile dolaşan sözüdür.

(bkz: ağzının tadı kaçmak)
(bkz: yüzü ekşimek)
ablası olmayan vatandaşlara gönüllü ablalık yapan bülent ersoyun samimiyet cümlesidir.
ancak bület ersoyun bilmediği bir atasözü vardır.
(bkz: abla ayagi got ayagi)
http://www.youtube.com/watch?v=YUh2Txn4ty8
Çoğu yeni nesil melodisini dinlettiğinizde tanır ama adını bilmez.
90'lardan fantazi müzik şarkılarından oluşan bülent ersoy albümü; kimi şarkılar güzeldir o ayrı ama istisnalar kaideyi bozmuyor bu sefer.

şarkılar;

ablan kurban olsun sana (1992)

1. Ayrılık
2. Yıllar
3. Günahımsın Sevabımsın
4. Sorma
5. Farketmez
6. Ablan Kurban Olsun Sana
7. Ağlama Sevdam
8. Deli Eder Beni
9. Yürüyorum
10. Ham Meyva
11. iki Gözüm iki Çeşme
12. Yar Diline
niyeki dedirten söz.
sözleri:

gormedi hic deli gonlum
gormedi hic boyle guzel
sana oyle bir yandi ki
yanginlardan daha beter

feda olsun canim sana
yeter ki gel kollarima
birakma hic ellerimi
siki siki saril bana
kurban olsun ablan saanaaa
mükemmel bir retorik örneğidir. dağ gibi teyze(?) sana bu cümleyi kurduğunda asıl kurbanın sen olduğunu anlamak için çok kısa bir süren kalmıştır.

hede mekandan örnek;

- baba ne güzel söylüyo be. * (bülent ablaya hitaben) bravooo.. (şakşakşak)

(abla tezahüratı farketmiş tankı onlara yönlendirmiş ilerlemektedir masaya doğru)

- aman efenm. ablanız kurrrrr..rban olsun size!
(diyerek masaya doğru ağır ağır bünye göklerde ilerler ve hemen masanın önünde boş olan sandalyeyi fark edemez...)

- allaah! (bülent ablanın düşme efekti)
(saf saf eğlenmeye çıkan, gereksiz gaza gelip bu cümlenin anlamını idrak edep önlemini almamış iki arkadaş en son alçılar içerisinde american hospital'da görülmüştür!)

yaaaaa...
zaten akıtılmış kurban kanları ve revan içinde yatmazken bile ödümün koptuğu ablamızdır.Allam, ne olur, o bana kurban olmasın... Çok korkuyom!
cami yıkılmış ama mihrap yerinde sözünü doğrulayan hafifmeşrep kadınların yanından geçerken duyabileceğiniz taciz sözü.
satanist erkek kardeşini yatıştırmak,teslimiyetini belirtmek için abla'nın kullandığı söz öbeği
(bkz: victim)