bugün

işinin ehli insana işi nasıl yapması gerektiğini anlatan fikirsizlere cevap niteliğinde söylenen deyimdir. biraz hoyrat ama cuk oturur yani.

edit: bu deyimi ben üretmedim. hali hazırda olan bir deyimi tanımladım.

lakin bunu lisede birbirlerinin anasına küfredip bundan keyif alan ensest liseliler dururken bu deyimi ensest olarak algılamak da ne bilim.

her deyimden bi anlam çıkaracaksınız hayat size göre değil evden çıkmayın insanlarla iletişimi kesin derim.

ekşide açılsa uçururlarmış adamı *
https://eksisozluk.com/ab...yi-mi-bileceksin--4952480
Ensest içerikli yavşakça söz.

Ablam olsa biri bana bunu dese ağzını yüzünü kırarım.

Ablanız var ve bu lafa gülüyorsanız geçmiş olsun gizli Ensestsiniz.
yavşaklığın su katılmamış saf hali.

not: bunlara şerefsiz namussuz filan demeyin. su katılmamış şerefsizlere ve namussuzlara hakaret olur.
bu lafı adanada antepde söylemeyin...

adamın beyni, işlemcisi cümleyi çözmeye yetmez... sadece "ablasının amı" kısmını duyar kavga çıkar kan çıkar. derdinizi hastanede ya da karakolda anlatmaya çalışırsınız "ama walaa bak ben şu anlamda dedim" vs diye.
diğer bir versiyonu için; (bkz: ananın amcığını babandan daha iyi mi bileceksin)

böyle amcık amcık başlıkları çok arıyonuz mu?
Bu ne biçim başlık amina koyayim. Gerekeni yapar sanirim sözlük yöneticileri.
eleman da jinekologmuş meğerse. yiyorsa bunu diyen bir daha desin o zaman. birebir muhatap olmamış bile olsa am üzerinde uzmanlık yapmış kişi, tek vasfı göbekli ve doblolu olmak olan sikinin ucuyla iş yapan bir insandan çok daha fazla bilgi sahibidir. yalansa yalan deyin. bir sikindirik söz daha çökmüş oldu böylelikle.
Böyle bir atasözü yada deyimin var olabileceğini sanmıyorum. Bazı seksit veya hardcore denebilecek atasözlerimiz var tamam da bu kadar izandan uzak direk kavga çıkarmak amaçlı bir söz olabileceğine ihtimal vermiyorum. Varsa da kullanan varsa dikkatli olmasını salık veririm.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.