bugün

kendisine karıştığını düşündüğü kişiye ince ayar yapan kız söylemi.
sevgilisinin kısıtlamalarına artık dur diyen agresif kız. bunalım eşiğinde belliki zavallıcık.*
babaç tavırlar sergileyen erkeğin kızı aşırı sahiplenmesinden dolayı cıkabilecek en arıza durum.
darlanarak ay yeter diye böğrülesi durum!
(bkz: ben baba yarısı sayılırım) *
kendisine sadece erkeklerin karışması gerektiğini sanan kız modelinin cümlesidir. yerine göre haklı da olabilidr, haksız da.
-abim misin? babam mısın? ne hakla karışıyorsun sen bana?
+olmam.

şeklinde erdenerabivari bir yaklaşımla sonlandırılması gereken diyaloğun ilk cümlesi.

edit: espri anlayışına kurban olurum ben senin. cem yılmaz eksi vermiş lan entryme. tamam abi hemen eksiklerim üzerinde çalışıp daha iyi espriler hazırlarım.
kendisine karıştırmak için aynı soyadına sahip olunması gerektiğine inanan kadındır.

belkide "necmii hala evlenme teklif etmedin, farkındasın değil mi ?" demek istiyordur.
bakmak ve görmek olayı bu.
sevgilisinin kıskandığı, eylemlerini kısıtlamaya calıştığı kız söylemi. böyle diyerek savunmaya çekilirler. haklı mıdırlar, evet haklıdırlar.
genellikle bu lafın akabinde okkalı bir kadir inanır tokatı(x'im ülen ben olayı opsiyonel) ve hemen peşinden en kelle haliyle robert de niro sırıtışı gelir, hatun kişinin boyuna atlaması beklenir.
ilk on saniye içinde boyna atlama gerçekleşmiyorsa sıkıntı var demektir. zira ya hatunu ebediyen kaybetmişsindir ya da boynunu, elmacık kemiğini kırmışındır.o raddeden sonra yakışan da pis bir erol taş kahkahasıdır..
abiye ve babaya, kendine karışma hakkını vermiş kişinin isyanı.
bilmiyorsun ki, bir kere ipin ucu kaçınca, haklar gider elden çocuum.

abinin de birine "ablam mısın annem misin ne karışıyorsun bana" dediği gün kadın erkek eşitliğinden bahsedeceğim. ama o zaman da rahat olmayacak içim. iki taraf da ezilen durumunda olacak çünkü.
keşke gözlerimizi kapatıp, gerçekten isteyince, selenadaki gibi mesela, değiştirebilseydik bi şeyleri. bu cümleyi yok etseydik oradaki gibi.

işin kötü yanı, cümlenin gerçekliğinde gizlidir.
-abim misin babam misin ne hakla karisiyorsun bana?
-ya sen hala kocan oldugumu idrak edemedin.
-aaa haklısın aşkım.
-abim misin babam mısın ne hakla karışıyorsun sen bana?
+kocanım lan ben salak!
herseye maydanoz olan, karisan, kiskanc erkeklere sorulmasi gereken soru.

-bi cekil git! Cehennem zebanisi seni.
çok doğru söyleyen kızdır.. sevgilisi oldu diye her boka karışmaya hakkı olduğunu zanneden davar,
iş kendine geldiğinde ben erkeğim der sıyrılır.
bunun gibilere prim vermeyin kızlar, kişiliğinizden de taviz vermeyin..
oturmuş karakteri olan insanlar böyle sikimsonik işler yapmaz.
Bunu diyen bir kız için siz hiçbir şeysiniz çok da şey etmeyin.
Artık şunun adını koyalım yani demek istiyor.