bugün

bir 1000ali yıldırım sözü.

örneğin muz cumhuriyeti genel seçimlerinde küçük enişteye oy veriyorsunuz ancak büyük elti başbakan oluyor şeklinde abidik gubidik bir durumdur.

http://www.abcgazetesi.co...asbakan-oluyor-45696h.htm
görsel
Başbakan Binali Yıldırım, başkanlık sistemi için “Evet” oyu isterken, “Abidik gubidik işler oluyor, hiç aklımıza gelmeyenler başbakan olmuş “ dedi
bozuk saat misali doğru söz.

http://www.mynet.com/habe...e-sarki-soyledi-2914138-1
bu ne akla ziyan bir açıklamadır. şöyle ki efendim;

bu referandum sürecinde genel olark itiraz nedir? "cumhurbaşkanının denetlenememesi" peki iktidarın cevabı ne? "efendim halk denetleyecek işte. siz seçimde halka güvenmiyor musunuz?" yani seçimleri denetim mekanizması olarak ilan ediyorlar ve halkın seçtiği neyse başımızın tacıdır diyorlar. şimdi de evet almak için "abidük gubidik insanlar başbakan oluyor" diyorlar. iyi de aynı abidik gubidik insanları gene aynı halk seçmedi mi? aynı abidik gubidik adamları başbakan seçen halk cumhurbaşkanı da seçemez mi? bir de siz halka hani güveniyordunuz efendiler.

üç cümleyi birbiriyle tezat oluşturmadan üst üste kurun allah rızası için.
güzel bir özeleştiri örneği olmuş.
inali yıldırım beyanıdır.

siyasete atılmadan önceki en büyük başarısı bir sucukçuda muhasebecilik yapmak olan, kötü bir okulu ancak 8 yılda bitirebilen (o da şüpheli ya, neyse...), yabancı dil bilmeyen, kitap okumayı sevmeyen, necip fazıl'dan ve de fesli soytarıdan tarih öğrendiğini sanan birilerini kastediyor olmalı.

bugüne kadarki başbakanlar arasında biri hariç şehit babasını dava eden (bkz: şehit babasını dava eden başbakan) de yok.
Adam gibi adamları kahreden durumdur.

Emaneti ehline verin diyen ayeti anlayamayan Arap zihniyetine sahip çıkmaya devam mı?
Kimin kastedildiği büyük merak konusu olan Binali Yıldırım sözüdür.
aga sade binali degil ki. ahmet davutoğlu da ayrı bir komediydi.
Cumhurbaşkanı bize yeter başbakan gereksiz demeye getirmiş.
Davutoğlu bile binaliden kat be kat daha iyiydi neyin çıkışı lan bu beğenmiyorsan olma.
Son 15 yılın en absürt sözü olmaya aday söz.