bugün

Bazi insanlar da acatip abi dedirtme tripleri var hatta surf bu yüzden kendisinden 7 8 yaş küçükler ile takılmaya çalışan tanıdıklarım var. Bir de kendisine etrafındaki insanların ismiyle hitap ettiğini bilmemize rağmen sürekli konuşmalar
-da geçen beni aradi abi şunu yapak mi dedi
-gecen karsilastik abi napiyorsun dedi takmadan gittim .... gibi gibi onlara sürekli insanların abi dediklerini etraflarının gozune sokmaya çalışan tipler var. Inş şu değişik triplerinizi yenersiziniz.
Ergenlerin söylememek için direttiği hitap şekli. Ulan salak oğlu salak aramızda var 4 yaş 5 yaş fark. Ne diyeceksin tabii abi diyeceksin bunun neyinden gocunuyorsun? Adam herşeyi diyor ya. Her noku söylüyor da söylemesi gereken sihirli kelimeyi söylemiyor.

Ne yapacaksın işte ergen derdim ama biz de ergenken böyle değildik. Bu terbiyesizliktir. Büyüğe saygı gösterirsin, küçüğe sevgi. Saygı olmayan yerde sevgi olmaz.
doğru yazımı ağabi olan kelimedir.
Kanal 7'deki "ah kalbim" dizisindeki bir karakter ismidir. Bunu derken bile kalbimi tutarak söyledim. Arkadaşlar bunu nasıl söyledim, ah kalbim, dayanamıyorum. Bir şeylere maruz kalmaktan nefret ediyorum.
Yaşça büyük olmak değildir sadece.
Varlığına tavırlarıyla, öğretecekleriyle saygı duyulmasını sağlar.
Yoksa dünyaya birkaç sene önce gelmekle beklenen bir abi vasfı içi boş bir sözcükten öteye geçemez.
ilk zorbalarım ve ebedi müttefiklerim. bunların kardeşleri henüz doğmadan önce toplanıp her koşulda kız kardeşlerini koruyacaklarına ve her fırsatta özgüvenini sikip atacak şakalar yapacaklarına dair yemin eden gizli bir örgüt olduğunu düşünüyorum.
kardeşin büyüğü.
güncel Önemli Başlıklar