bugün

sevişen iki kadını izleyen iki abazan erkek tarafından kurulacak cümledir.
(bkz: ab kapısı önünde iki türk ün muhabbeti)
kavgalarda kullanılır genelde.
bir kavga anında iki arkadaş arasında geçen diyalogdur. kardeşliğin simgesi olabilecek bir sözdür..
oyun oynayan iki çocuğun bilmedikleri bir aralıktan girmelerinden önce de duyulabilir bu replik.
pınar reklamlarında kuklalarca söylenmiş ve izlerken gülümsemenize sebep olan replik.
Ortada bi mevzu vardır. Ama bu mevzu kapanıcak gibidir, ortada bisi olucagı yoktur. Genelde ıkı arkadas arasında gecen bu konusmadaki asıl amac dıgerının ne olursa olsun yanında oldugunu belırtmektır. Ama aslına bir korku söz konusudur.
"abi tutmayacaktın ki alacaktım ifadesini" gibi diyaloglarla devam eden sözdür.
sen git ben arkandan geliyorum manasına da gelir. ki bu cümle çok farklı anlamlara da çekilebilir.
iş yerinde haksızlığa uğradığını düşünen ve bunu işveren ile konuşmak için patronun kapısı önünde 2 çalışanın arasında geçmesi muhtemel olan diyalog.
abinizin girdiği yere bağlı olarak bazen kullanılması 3. sayfa haberine zemin hazırlayacak cümle.
kavgalarda söylendiği takdirde sadık arkadaş, kardeş vb. nın söylediği cümledir.
(bkz: nah)
dalıcı politika bağımlısı, gaza gelme eğilimli, işaret alınca harekete geçmeçli (yok böyle bişey) insan tümcesi.