bugün

-abiler kız kardeşlerini namusları olarak kabul ederler.
-kız kardeşler abilerini bir nevi koruma gibi.
-abiler kız kardeşlerine bazı kısıtlamalar getirirler.
-kız kardeşler bu kısıtlamaları sevmezler.
-abiler sevgililerini kız kardeşleri ile tanıştırırlar.
-kız kardeşler sevgililerini abileriyle tanıştıramazlar.
-abiler eve geç gelebilirler.
-kız kardeşler eve geç gelemezler.
-abiler kız kardeşlerinin cep telefonlarını karıştırırlar.
-kız kardeşler abilerinin cep telefonunu karıştıramazlar.
-abiler kız kardeşlerinin başları ne zaman sıkışsa onlara yardım ederler.
-kız kardeşler abilerini baba ve melek karışımı bir şey gibi görürler.
-abiler kız kardeşlerine minik şeyler hediye ederler.
-kız kardeşler abilere büyük şeyler hediye ederler.
kısacası her şeye rağmen,iki farklı cins arasında dünyanın en iyi anlaşan ikilisi abiler ve kız kardeşlerdir. *
gereksiz kıskançlık ve müdahale yüklü karşılıklı bağımlılık ilişkisidir*
ya aşırı sevgi ya da aşırı şiddete dayalı ve asla ortası olmayan ilişki
BU iLiŞKiYE DAYAK DENiR.EĞER ARADAKi YAŞ FARKI BiRSE ACAYiP KAVGA EDiLiR ABiLER GALiP ÇIKAR.KARDEŞLER DERSiNi ALIR.KARDEŞiNi DÖVMEYEN HIRSINI ALAMAZ...
abi de kızkardeş de çocukluk çağını geçmiş ve mantıklı düşünen bireyler ise kıskançlık,kıyafete/gezmeye kerışma hele ki şiddetin asla olmadığı bir ilişkidir.tabi ki de abi kızkardeşini düşünecek onu yanlış olarak gördüğü durumlarda uyaracaktır.bu kızkardeşte işlerine karışıldığı için sinir değil önemsendiğini düşündüğü için mutluluk yaratacaktır.*
kalk bana su getir iliskisidir
(bkz: tom ve jerry)
senden büyük birinin bütün bilgi birikimini aktarma çabası. aktarılan bilgiyi bütün hayatına adapte etmiş abisini idol gören kız kardeş.
kimsenin anlayamacagi yakinlik vardir aralarinda. bu yakinlik yuzunden, cok kere kavga ederler birbirleriyle. ikisi de birbirine o kadar deger verir ki, karisindakinin en ufak yanlisinda onu elestirirler. onla kavga ederler. abiler, kiz kardeslerinin erkek arkadaslariyla ugrasirlar. kiz kardesler, abilerinin ota boka atlamalarina kizlarlar. bundan oturu de mantiksiz her turlu nedenden oturu kavga ederler. ***
şiddetle başalyıp şefkate dönüşen ilişkidir.
ortaklaşalığınız aynı karında büyümekle başlar. size baba olur, anne olur, arkadaş olur. nihayetinde hayatınız olur.
kutsal ittifak'tır.
(bkz: ensest ilişki)
(bkz: olmayana ergi)
kız kardeşin sürekli alehine sonuçlanan olaylardan bıkması.
Kız kardeşin abisine teşekkürle sonuçlanacagı klasik vaka.
korku, sevgi gibi karmaşık duygularla beslenir.

(bkz: diğer tüm ilişkiler gibi)
hayatı öğretir artı erkekleri tanıdığı için bu kızlarımız gereksiz kapris dırdır sıkıcı programlar izlemek gibi huylarından arınmışlardır . hatta genelde bilgisayar oynarlar , macera filmi severler pek ağlamazlar gibi.. kendimden biliyorum evet
(bkz: the dreamers)
+ abi makyaj yaptım nasıl olmuş?
- g.tüme iki kaş göz çizsem senden daha güzel olur.

mesela bu.
çok kavga ettikleri söylenir. neyi paylaşamıyorlarsa artık? aynı kulvarlarda bile değiller.
anlatılmaz, yaşanır. *
söylenen;

- abi gelsene hafta sonu. bak yeğenin seni çok özledi.

meali;

- gel sen şu kıza bakda ben alışverişe çıkıcam.

zamanla kendi dilini oluşturan bir ilişkidir.
- abi bir şey söyleyebilir miyim?

+ pantolunumun arka cebinde bi 20 liram kalmıştı, git onu da al ve artık konuşacak bir şeyimiz kalmasın.
dünyanın en güzel duygusudur. cok iyi anlaşamasanız bile bir abiniz varsa kendinizi güvende ve rahat hissedersiniz. bayramda bilet bulamayıp eve gidemediğinizde ağlayarak onu ararsınız, nerdeyse 500km'lik yolu gözü görmez ve gelir sizi alır. bilet bulamadığınızdan ötürü ne salaklığınız kalır, ne sorumsuzluğunuz o ayrı. sonra bir gün abi askere gider, ziyaretine gidersiniz. yeşiller içinde görünce ve onu orada bırakıp dönünce içiniz burkulur. artık siz abla olursunuz, o küçük kardeş.