bugün

Gayet de varlığı açıklanabilir, anlaşılabilir türktür.
Bir milletin ferdi, cumhuriyetin vatandaşı olmanın değerini iyi bilen türktür.
Kral-sultan-imparator için ise yalnızca bir teba, savaşabilen bir maldır. Bu da o zamanın kafasına uygun, normal bir durumdur esasen.
Ama toplum ilerlemiş, zamanlar değişmiştir.
tarihe mal olmuş kişiler çok boyutlu olarak değerlendirilir. sevgi bu boyutlardan biri değildir.
Gerçek Türktür.
Osmanlı’nın kötü gidişatı bu abimize patlamış.

Şuanki toprağımızın 2 katı toprak kaybetmiştir.

Bu geçmiş hatalardan dolayı olmuştur.

Neden “toprak kaybetmedi” diye açık açık yalan söylüyorlar, anlamak güç.
değişik bir türktür.
Cahildir. Abdulhamit hakkında hiç bir şey bilmiyordur.
türk oğlu türktür.
33 yıllık saltanat döneminde Osmanlı'nın, Tunus, Mısır, Kıbrıs, Sırbıstan, Karadağ ve Romanya olmak üzere 1 milyon 592 bin 806 kilometre kare toprak kaybettiğini" bildiği için sevmeyen vatansever türk'tür.
türk değil araptır. yunandır.
Abdülhamit kim?
Fatih sultan mehmet seviyorum ben.
Türkoğlu Türk’tür.
Yahudi dönmesidir.
gayri istibdatçı, hürriyet ve meşrutiyet sevdalısı laÏque ve secular bir Türk'tür. Bunun yanında tam tersi, deep islamcı, şeriatçı, müzik-resim gibi sanata karşı, modernleşme düşmanı ve devrim karşıtı bir yavşak da olabilir.
Kim diyor amk devleti kurtarma amacı vardı diye
Tek amacı vardı kendini kurtarmak.
Devleti kurtarmak isteyenler cepheden cepheye koştu.

Abdülhamid ne kadar toprak kaybetmiş gidin araştırın.
saçmalıyordur. abdülhamit ile ismail enverin tek farkı devleti kurtarma amaçları için izledikleri yol farklılığı. ikisi de hain main değil yani.

saçmalıyordur.
türk değil zaten sevmiyorum.
anadolu'ya 1071'den yüzyıllar sonra gelen türk'tür. babai'dir. muhtemel ki karamanoğlu, dulkadiroğlu veya akkoyunlu tebaasıdır. selçuklu, osmanlı ve danişmentli tebaası oğuzlar, osmanlı'yı sever.
Kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değildir.Kendisi Osmanlı'nın herhangi padisahindan birisidir.Hatalari ve sevapları ile tarihte yerini almıştır.
Valla Osmanlı soyundan daha türküm. En azından benim dedelerimin saray kerhanesinden ecnebi devşirmesi kadın seçip, doğan çocuğa türk demek gibi bir huyları yokmuş.
Dedesi Kerhaneciler bilmez tabi, Türk örfünde çok eşlilik gibi hamam oğlancılığı gibi adetler yoktur.
Gerçek tüktür. Ne demiş Anadolu Türk'ü "şalvarı şaltak Osmanlı egeri kaltak Osmanlı ekmeye biçmeye yok yemeğe ortak Osmanlı". Şaltak:(bol). Kaltak(tahta)
Ulu hakan cart curt cennet mekan Gavs javs evliyahahaha.

Bence çok iyi Bi emlakçı olarak tarihin tozlu raflarına kalktı.

Ne topraklar satmış eee.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama Osmanlı'da padişahlık yaptığı için saygı duyarız.
Doğruları ve yanlışları vardır.
Burada anlatırsam uzun olur. isteyen olursa özelden konuşuruz.
Abdülhamid’in Osmanlı padişahları arasında en çok toprak kaybeden padişah olduğunu, Osmanlı hanedanının Türk halkına bakış açısını bildiği için sevmiyor olabilir.
30 küsür padişah var hepsini sevmek zorunda mıyız kardeş.