1. 1.
  rte nin türban konusundaki ataklarından sonra açıklama yaparak göz dağı vermiş yargıtay cumhuriyet başsavcısıdır. parti kapatma konusunda dava açabilecek tek kişi olmasının avantajını kullanarak siyasete karışmıştır.
  6 -4 ... clktrk
 2. 2.
  az önce akp'ye kapatma davası açmıştır.
  1 -1 ... arude50
 3. 3.
  zannedersem kendisi akp'li. kapatma davası açarak akp'ye yeni bir kitlesel destek dalgası oluşturmaya çalışıyor. (bkz: helal olsun)*
  7 -6 ... goooooooooooooooooooogle
 4. 4.
  turk yargi tarihine adini kazimistir yeni bir salim basol olma yolunda.

  (bkz: bir gun gelir)
  3 -7 ... ersin34
 5. 5.
  akp ye harika bir koz vermiş başsavcı. kendisine teşekkürü bir borç biliyorum.
  4 -4 ... eurasia
 6. 6.
  şanlıurfa suruçlu olan yargıtay cumhuriyet başsavcısıdır.
  10 Mart 1950 tarihinde Şanlıurfa'da doğmuştur. Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1973 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Tuzla'da kısa dönem olarak yapmıştır.

  Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yalçınkaya, sırasıyla Acıpayam, Bulanık Hakimliği, Gürün Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Gürün Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Silifke Hakimliği ve Yargıtay Tetkik Hakimliği görevlerinde bulunmuştur. 14.4.1998 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Abdurrahman YALÇINKAYA Yargıtay Yedinci Ceza Dairesi Üyesi iken Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından 21.06.2004 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine seçilerek bu görevini sürdürmekte olup, ingilizce bilmektedir.
  4 ... dervisabdi
 7. 7.
  (bkz: yarın hakkın divanında doğru da söylersin)
  8 -11 ... siniir
 8. 8.
  yazık çok yazık. yıllarca hukukun içindesin ama görünüyor ki hiç bir şey öğrenememişsin. böyle muhalefet yaparak ancak daha da geriye gideriz. demek ki başsavcı da olsan daha öğrenecek çok şeyin varmış. her koyun kendi bacağından asılır ama sorumluluğun yüzünden başka koyunlarda gidecek. en iyi ihtimal kapattın ne olacak çığ gibi gelmeyecekler mi? tabi ama sen çok biliyorsun en iyisini sen biliyorsun. ondan sonra da dert yanarlar yok laiklik gidiyor diye. sen kendi elinle yapıyorsun. aferin size her şey müstehak.

  edit: hepimiz abdurrahmanız diyenler baya fazla imiş. ne yazık ki tarafsız bakamıyoruz bir türlü. önemli olan ülke menfaatleridir. senin benim değil. bu şahıs ülke menfaatlerini hiçe saymıştır. demokrasiye gölge düşürmüştür.

  edit after edit: ekonomi yerlerde, rte daha da güçlendi. evet kapatacan sana hiçbir şey olmadığı gibi onlara da olmayacak. eee peki kim zarar görecek tabi ki halk değil mi? işte siz o yüzden hiç bir şeyi ama hiç bir şeyi hak edemezsiniz. ama bir gün gelecek sizin gibi kişisel davrananlar, mazlumu düşünmeyenler cezalarını çekecekler.

  hadi oradan editi: baaak ne oldu abdurrahman bey sen demokrat olmazsan adamlarda sana böyle darbe yaparlar. anayasa mahkemesine çıkacağın gün rte ve ekibi haksız olsa da arkadaşlarını içeri alarak sana ayar vermiştir. bundan sonra partiyi kapasanda ayarın allahını yedin sen. bundan sonra akdeniz sahilinde küçücük odanda iyi düşler.
  9 -25 ... pirincinicindekibeyaztas
 9. 9.
  açtığı davayla acaip karizma yapmış, yakışıklı, atatürk kaşlı savcımız.Bu davayla bir anda türkiye'nin en medyatik insanı olmuş bu sayede emekliliğinde yeni bir ahmet çakar olarak türk medyasında iş bulmayı garantilemiştir.

  zaten gazetelerden kupurler keserek hazırladığı iddanamesinde Tayyip ERDOĞAN'IN "en az 3 çocuk yapın" sözüne yer vermesi nasıl bir psikolojiyle karşı karşıya olduğumuzu anlatıyor.
  9 -13 ... abi bana yerversene
 10. 10.
  35 senelik hukuk kariyeri ortadayken vazifesini yapti diye kendisi tas ustune tas koymamis ergen AKP partizanlari tarafindan hicbir sey bilmedigi iddia edilen hukukcudur. Maruz kaldigi bu tavir ile ulkemizdeki cehaleti, bilime ve bilgiye saygisizligi, ayaktakimciligini, kahvehane siyasetciligini, koca gobekli "temirkirat" zihniyetinin gunumuzdeki uzantilarini bize hatirlatmis kisiliktir.
  8 -11 ... haymatlos