bugün

efendim şimdi objektif olarak bakacak olursak yani gül ü bir kenara bırakırsak sırf kadın olduğu için bi insan bi yerlere getirilmemelidir. yani önemli olan cinsiyet değildir. insan olmasıdır. kariyerindeki başarılarıdır. şimdi o kadın rektör başarısız bi insansa ki tanımam etmem sadece varsayalım, sırf kadın diye onu rektör yapmanın alemi ne.
vaktiyle ahmet necdet sezer, Gazi Üniversitesi'nde en çok oyu aldığı halde rektör olarak atamadığı Prof. Ayhan'ın davasında mahkeme Köşk'ten açıklama istediğinde 'Mutlak takdir yetkim var. Yargı bana karışamaz' buyurmuştu. buradan da anlaşıldığı gibi O zamanda şimdi de mesru olan olaydır. cumhurbaşkanını Mutlak taktir yetkisi vardır! *
(bkz: düzen dünyası)
burada asıl dikkat çeken konu cumhurbaşkanına gül denmesidir. abdullah nere gül nere. sokaktan birine "sayın gül" de bakayım, nasıl tepki veriyor. e, adama da gül derseniz atamaz tabi kadın rektörü.

ayıptır yahu.
aslında önceki dönemlerde de vuku bulan sorunlardan biridir ve anayasa'dan kaynaklanmaktadır. keza rektör seçimlerinde cumhurbaşkanı en yüksek oyu alan ilk 3 isimden istediği herhangi birini atamaya yetkilidir.

ahmet necdet sezer döneminde de aynı problem gazi üniversitesi'nde yaşanmış, gazi üniversitesi öğretim üyeleri ahmet necdet sezer'i ata'ya şikayet etmek için anıtkabir'e yürümüşlerdi.

edit: şuradan o dönemdeki gelişmelerle ilgili bilgi edinilebilir...

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=142222
kadın rektör fil gibiyse pek de olağan karşılanmalıdır. gerçi abdullah gül de maşallah pehlivan gibi ama cumhurbaşkanı seçilmenin rehavetini üzerinden atamamış olsa gerek. hem hadi attı diyelim kim tutacak o kadını ya di mi?? ya ya.
(bkz: sabaha kadar kucaklar beni romeo)
haber doğuruysa: sayın gül kucaklamaya başlamıştır.
eskisehir osmangazi universitesi rektorluk secimlerini en yakin rakibine 36 oy fark atarak kazanan ve secilmesi beklenen prof.dr. gaye usluer'i cumhurbaskani gul ün atamamasidir! eger atasaydi eskisehirde secilen ilk kadin rektor olacakti kendisi efenim!
iste yok ün ve rektorleri cumhurbaskaninin atmasi olayinin sacmaligi!
(bkz: ozerk universite istiyoruz)