bugün

Nato zirvesi'nin açılış yemeğinde almanya şansölyesi angela merkel'in türkiye cumhurbaşkanı abdullah gül'e "Rasmussen AB'nin ortak adayı, engelleyemezsiniz" demesi üzerine abdullah gül'den "Burası AB değil, NATO" cevabını almasıdır. kendisine gani gani kapak olmuştur!

http://www.taraf.com.tr/haber/31144.htm
(bkz: merkel akıllı olsun akıllı)
(bkz: this is natooooo)
dogru zamanda verilmiş guzel bir cevaptır. cumhurbaskanı , vermesi gereken cevabı vermiştir. tabi onemli olan sozler degil, sonuçtur. Rasmussen'e onay verilmiştir. Umarım, bu onay sürecinde Türkiye, en azından çıkarları doğrultusunda belirli tavizleri almıştır.
aslında havayı yumruklamaktan, suya yazı yazmaktan farksız bir harekettir. bakın şimdi diyaloğu bi daha inceleyelim.
angela merkel-
Rasmussen AB' nin ortak adayı, engelleyemezsiniz.
anlamı:
ab' ye girmek için yapmadığınız şey, atmadığınız takla kalmadı. şimdi de ab' nin ortak adayını engellemeye çalışıyorsunuz. böyle yapa yapa babayı girersiniz ab' ye.

abdullah gül+
burası ab değil nato.
anlamı:
bi şey dedim ama artık ne kadar tutarsa!!!

angela merkel-
ben diyorum çanakkale boğazı..... neyse, anladın sen onu!!!
Danimarka Başbakanı Rasmussen'ın genel sekreterliğe gelmesiyle kimin kime ayar verdiğini anlayamadığım çaba.

şeye benziyor bu, sözlüğe yeni yazar olmuş uuser, bir de ilk saatleriyse herhangi bir sözlükte, ayar vermek olgusyla tanışır ya. sonra da her yere, akılının erdiğince birşeyler yazıp ayar verdim, ayarı aldın tabi yazar.
kendi başlığının altına da ayar makinası bakınızı verir. işte bu hesap olmuş abdullah gül'Ün ki de.
güncel Önemli Başlıklar