bugün

düştüğümüz şu hallere bakın ya. bi beladan kurtulmak için bir diğer müsibete bulaşmak zorunda kalmak... acizlik, yıkım, kıyım, rezalet!

ulen abdullah gül bunun akustik versiyonu zaten.
(bkz: görürsem söylerim)
işte o zaman chp fetönün kucağına oturmuş olacaktır.
(bkz: çivi çiviyi söker)

siyaset bu değil diyen çıkmıştır sanırım.
(bkz: ölümü gösterip sıtmaya razı etmek)
siz onu aday yapın, tayyip 75'ten aşsa alsın, cümle aleme... tövbe estfrullah ya!

bu kadar mal bir muhalefet olamaz lan, dünyanın hic bir yerinde olamaz
neyin hesabını yapıyorsunuz da böyle salak kararlar alıyorsunuz amk!?
ekmelettinden de mi akillanmadiniz mı lan!

aklı başında tek bir sol görüşlü insan bu adama oy moy vermez. tayyipten farkı ne bunun?!

gerçekten cemaat fetö iddiaları doğru sanırım. başka bir izahı yok. şu saatten sonra oy kullananı sikeyim kendi adıma. yavşaksınız, diğerleriyle beraber, hain olarak anılacaksınız!
allah belanizi versin.
Bu zihniyetten bi bok olmaz ama gene tıpış tıpış oy verirler.
siyasal islamcı olsak zaten tayyip'e oy verirdik. sen ne sayıklıyorsun amca dedirtmiştir. gül kendine güveniyorsa akp genel başkan adayı olsun.
CE ha pe zihniyetinin geldiği son nokta. Demek Ekmeleddin ihsanoğlu'ndan Abdullah Gül'e terfi etmişler. O da bir gelişmedir gerçi.

CHP'de zeka denilen bir olgu işliyor olsa hiç beklenmedik ve dahiyane bir hamleyle Sinan Oğan'ı desteklediğini açıklar. Ancak bunu birden bire yapmamalı, önce Sinan Oğan kendisinin başkanlığa aday olacağını açıklayacak, elde kalan son medya gücü bu olayı duyuracak. Sinan Oğan ilk iş seçildiği zaman ekonomi, eğitim, Sanayi alanlarında hayata geçireceği projelerini duyuracak. Bunlar halkın duymayı beklediği şeylerden seçilecek, adaletin yüceltilmesi ve haksızlıkların son bulması vurgulanacak, tüm ülke rahat bir nefes alacak denilecek.

Sonra başkanlık seçimine iki ay kala CHP'den Sinan Oğan'ı destekledikleri açıklaması gelecek.

Şlaak!

Kendi aleyhine görünen bütün dinamikler birden bire lehine dönecek. Bitti gitti...
Büyük ihtimalle trollerin abdulah gül saldırısı iki katına çıkar bu açıklamadan sonra.
olamaz efendim. abdullah gül ile rte arasında tercih yapsam sandığa gitmem.

twitter'da akp'lilerin tagının da olduğu bir anket yaptım. sonuç ; "sokaktan birinin adayı rte'yi zorlar ama bu muhalefet görünümlülerin adayı rte'yi kazandırır"

görsel
Chp ve mhp devletin elinde tuttugu asiri sagci ve solculari dizginledi partidir demisti bi arkadas hakliymis...gun oldu devran dondu her iki partinin de reise hizmet ettigini gormua olduk
şu an görmüş olduğunuz tüm tipler, baykal, kılışdar, bahçeli, reis, gül vs. aslında cumhuriyeti aşağı indirmek için ortaklaşa çalışan bir şebekenin üyeleridir ve görevlerini tamamlayana kadar rahat etmeyecekler, belli.

kabul edin; bu cumhuriyet o kadar hesapta olmayan, o kadar herkese ve herşeye ters bir projeydi ki, tamamen yıkılmadan kimse rahat etmeyecek. hadisenin özü ve özeti bu...
bütün haberi okudum. haberdeki ifadelerin konuşmanın tam olarak doğru özeti olduğunu varsayıyorum.

hani bir laf vardır, "eğer bir şeyler anlatıp 'ama' diye devam ediyorsan, 'ama'dan önce söylediğin her şey yalandır veya kabul etmediğin bir şeydir." yani aslında baykal'ın söylemek istediği aslında sadece gül'ün adaylığına meşruiyet kazandırmak. ondan önce söylediği her şey, tabanı pohpohlamaktan ibaret.

5 farklı seçimdir oy kullanmıyorum, sebebi de her siyasi fraksiyonun aslında aynı şeye hizmet etmesi ve bu hizmetin odağında hiç bir zaman insanlığa faydanın değil, büyük emellere maşa olmanın ve/veya bu yolda parayla, güçle, koltukla ruhunu satmanın olmasıdır.

bütün bu olanları anlamlandırabilmenin başka bir yolunu hep aradım ama yol hep aynı mantığa çıkıyor ne yazık ki.

mücadele etmesi, sindirmesi çok zor bir çağın ve bir o kadar da zor bir coğrafyanın içinde doğmuşuz gerçekten..
alıştırılmaya çalışılan yeni gündem durumudur. abdullah gül' ün aday olması durumunda aynı kakanın laciverti durumu ile karşılaşılacağını gösterir. birini daha çok sevmedik diye daha az sevmediğimiz diğerine muhtaç olmak nedir arkadaş? bu gibi durumda mhp nin referandum tutumunun tıpkısını chp nin cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşayacağız.
Baykal sen yapma bari Baykaal. Ulan biz niye muhafazakar muhalif kesime ayak uydurmak zorunda kalıyoruz. Ekmeleddin de de aynı boku yediniz. Ulan bir kere ortak nokta da buluşalım ya da onlar bize ayak uydursun. Ne bu eziklik kendine güvensizlik be.
kibarca reddetmek istediğim tekliftir.

görsel

oğlum denize düşünce yılana sarılmanın bile bazı şartları vardır..
ulan istermisiniz abdullah gül kazanıp görevi rte ye devretsin. daha önce de olmadı mı ?
Asıl soruyu kimse sormuyor.

Abdullah gül hayır mı dedi?
Ahmet Davutoğlu dese 1 parça akla yatkındı.
bunak baykal'ın saçma sapan laflarındandır.

ekmeleddin faciasından bile ders almamış bunlar.
kim demişse kötü sallamış. abdullah gül rte nin atar yapmayan versiyonudur o kadar.
baykal ın bunadığının kanıtıdır. o değilde bu adam hala chp ye burnunu sokuyor ya buna hayret ediyorum. ulan 80 yaşına geldin 45 yıldır partinin önemli yerlerindesin. dönüp baksak 1977 de enerji bakanlığı yapmış adamsın. lan buradakilerin çoğunun anası daha doğmamıştı o tarihte.

ha abdullah gül bunun gibi tuhaf değil. asla böyle bir aptallık yapmaz elbette. erdoğan varken hiç bir eski ya da yeni akp li seçime girmez.

hayır anlamadığım cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aynı korkaklığı yaptılar. kendi götleri yemiyor teke tek çıkmaya enteresan isimler sunuyorlar.
abdullah gül bu ülkedeki çoğu insan için çankaya noteri dir. yani kolay kolay muhalifler oan oy atmaz. lakin akp içerisindeki kendi destekçileri, erdoğan ın oylarını düşürmek için kendisine oy verebilir eğer ki seçimlere girme kararı alırsa. ama buna da erdoğan asla izin vermez.
2007'de bas bas "seçtirmem" diyen zatın son kulvarda tükürdüğünü yalayan beyanatıdır.