bugün

$u anda gerçekle$mesi zor gibi görünse de abdullah gül'ün kendisi hakkındaki çoğu eleştirilerden sıyrılması için ciddi bir fırsattır. ancak pek bir imkansız görünmektedir o ayrı. realist olmak gerekirse böyle bir $ey olmayacak tabi.
en büyük recep tayyip aman ali cengiz oyunu olacaktır.

şöyle ki gül bunu imzalamayıp referanduma sunacak. son seçimlerde olduğu gibi akp daha önceden tezgahladığı biçimde halka kömür ve gıda yardımı yapıp,bu referandumda "evet" yanıtını vermelerini isteyecek. böylece bir taş ile iki kuş vurulmuş olacak.
1-Türban halk tarafından yasallaştırılmış olacak.
2-kimse akpye bok atamayacak.
işte o zaman abd nin türkiyenin siyasetine karışıyor savı halk arasında kesin bir şekilde yerini alır ve abd ye karşı protestolar memleketin dört bir köşesinde kendini gösterir.
(bkz: olmayacak işler peşindesindesiniz)
en nihayetinde verilen karar cumhurun kararı olacağından dolayı; bir dahaki sefere karşıtların derslerini iyi çalışıp, rakiplerinden medet ummadan, çalışarak birşeyleri becermeleri gerektiğinin altını çizecek bir karardır.cumhurun reisi tabiki veto etmeyecektir.bu dakkadan sonra böyle temenniler de bulunmak zayıflık, kabullenme ve çaresizliğin göstergesidir.

(bkz: gote giren semsiye acilmaz)
notere gitmeyeniniz var mi ? parayi verdiginiz anda istediginiz her belge onaylanir.
(bkz: cankaya noteri)
- Ben bu türban yasasını geto ediyorum.
* Geto nedir sayın Cumhurbaşkanım ?
- hımmm meto ediyim ?
* bence direk imzalasanız ?
- yok yok ben bu yasayı vito ediyorum.
* iyi de efendim şimdi türban yasasını ret mi ediyoruz ?
- Ret olurmu? Türban yasası kesmez. Direk kara çarşaf yasası çıksın göndersinler imzalayalım.
* haa tamam o zaman.Bizde korkmuştuk noluyo diye...
abdullah gül'ün akp hükümetinin göndereceği herhangi bir yasayı veto etmek şöyle dursun, zatı muhteremin bir imza sirküleri ve cumhurbaşkanlığı kaşesini* başbakanlık'a gönderip, ''ne yapıyorsanız yapın, bana hiç göndermeyin'' demesinden çekiniyorum. ne de olsa kendisi aktif bir cumhur reisi, dünyayı dolaşmak gibi vazifeleri var.
ortamı yumuşatmak amacıyla söylenmiş sözdür.
gerçekle alakası yoktur.
zira başbakan ve cumhurbaşkanı tüm kararları ortak almaktadır.
yine topu halka atıp referanduma taşıma ihtimalleri kuvvetle muhtemeldir.
cumuhurbaskanligi makami ile cumhurbaskani'nin ayrismasi durumunda gerceklesmesi olasi bir durumdur. ahmet necdet sezer'in ilk donemiyle son donemi arasinda belirgin farkliliklar oldugu gozonunde bulunduruldugunda, abdullah gul'un de sahsi ve cumhurbaskanligi makami arasinda bir dengenin bulunmasi durumunda cok farkli gelismelerin yasanacagi muhtemeldir.
(bkz: devlet)
(bkz: derin devlet)
(bkz: gercek devlet)
zamanında eşi hayrünisa ile birlikte türkiye'yi türban konusunda aihm'ye şikayet eden cumhurbaşkanı, eline böyle bir fırsat geçince sizce imzalamaz mı diye düşünüyorsunuz. tebrik ederim.
-niye geldin tayyip?
-hiiç, şu paketi imzaladıysan almaya geldim...
-bir otur çay iç...
-yok gideceğim, biliyosun ahbap durmak yok yola devam... hadi ver şunu da gideyim...
-eki.. eki..tayyip onu ben veto ettim...
-oha, ayran içtik ayrı düştük öyle mi?
-şaka lan şaka...ehi ehi...
(bkz: hadi len)
abdullah gül ün cumhurbaşkanı olmadan önce tayyip erdoğan ile yaptıkları anlaşmaları bozması.
ikiside afedersiniz amma aynı deliğe işeyen insanlar . boyle bir şeyin lafı bile olmaz. *
entrylere bakarak söyleyebilirim ki hala birilerinin bazı konularda ümidi var, yazık.
o da eşittir dünyanın sonunun gelmesi olurdu heralde.
abdullah gül'ün muhtemelen aşağıdaki şarkıyı bizlere armağan edeceği olaydır.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=vZw3ta8vTLo
--spoiler--
gerçekten işleyen düzgün bir devlet yapısına sahip olsaydık. böyle bir ihtimalin olması gerekirdi. fakat hepimiz biliyoruz ki a.gül rte nin satranç tahtasındaki veziri olduğundan dolayı böyle bir ihtimal yok.
(bkz: seri eksi oy veriyor bazı ibneler)
bu olaydan sonra da rte iktiderden çekilme kararı alır kanımca. Başa da Cem Uzan geçer artık.
(bkz: birşeyler ters mi gidiyor)
köpeğin duasının kabul olup gökten kemik yağmasına olanak sağlayacak eylemdir.
meclisten rekor oyla geçmiş bir yasanın veto edilmesi a. necdet sezer'in yapabileceği bir işti. gül'ün veto etmesi demek bunca yıldır erdoğan ve kurmaylarıyla kurulan bağları kırması demektir. Eşi de türban yüzünden üniversitedeki eğitimini tamamlayamadığından veto etme ihtimali yoktur.
akp den gelen kanun değişikliklerini okuduğu bile şüpheli olan onbirincinin, rüyasında görse kalkıp abdest alacağı şey.
güncel Önemli Başlıklar