bugün

(bkz: Allah korusun)
(bkz: başımıza taş yağacak)
(bkz: yok daha neler)

büdüt: 2006da yazmış olduğum bu entry de benim ileri görüş yoksunu olduğumun bizzat göstergesidir.
ilk önce o olur sonra yine bir dalavere ile rte gelir cumhurbaşkanlığına.

(bkz: abdullah gul un başbakan olması)
kukladır kendisi. akp iktidara geçerken başbakan olan gül, daha sonra yeni bir yasa ile rte'yi affetmiş, uyduruk bir nedenle siirtte ki seçimleri iptal ettirip rte'yi siirtten seçtirmişler ve koltuğunu rte'ye devretmiştir.
ayrıca karısı türkiye'ye cevurlara şikayet etmiştir. (bkz: aihm)
(bkz: inşallah)

edit: çok sevindim..

neden;

ingilizce, almanca ve arapça bilen; yurtdışında pek çok başbakan, bakan ve bürokratlarla yakın dostluğu olan; kapasiteli, zeki, olgun, kucaklayıcı ve sözde değil özde demokrat bir cumhurbaşkanına kavuşacağımız için...

hayırlı uğurlu olsun!

türkiye kazanacak!
Darbeyi şart koşan bir durumdur. Türk askeri; ileri.
gerçekleşecek durum.
abd'de yale, harvard mezunu, her yönden kendini geliştirmiş, donanımlı, vizyon sahibi, zeki insanlar senatoya ve başkanlığa seçilirken, bizim ülkemizde abdullah gül gibi insanların cumhurbaşkanlığı koltuğu için adı geçiyor. bu abdullah gül değil miydi 7-8 sene önce karısının türbanıyla şov yapan, karısı okula türbanıyla alınmadı diye ortalığı ayağa kaldıran?
elimde abdullah gül'ün yıllar öncesinden bir resmi var. ceket omuzda, elde tesbih, kahvehane bitirimleri gibi, ayağında topuklu kundura, bıyıklar daha haşmetli. işte böyle insanlar türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı oluyor.
ahmet necdet sezer'den pek hoşlanmazdım, ama o en azından cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışacak nitelikte, tecrübeli, bilgili bir kişiydi.
gözlerimden yaş getiren haber.. bu ülkede cumhur olabilicek ender insanlardandır.. insan gibi insandır.. zekiliğini belirtmeye gerenk yoktur bile.. ülkemi istikrarlı günler beklemekte.. hayırlı olsun..
içimden bir ses seçimler sonrasındaki bir tarihte "tayyip erdoğan nazarında koltuktan feragat edecek" diyor.
daha ılımlı mesajlar vermek dışında rte'den çok da farkı olmayan akp insanının cumhurbaşkanı olmasıdır. gelişmeler ve sonuçları değiştirmeyecek durumdur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.