1. 1.
  aslında çok büyük benzerlikleri vardır bu iki kişinin. Mesela abdullah gül'ün kiracı olarak kaldığı çankaya köşkü'nün duvarlarında atatürk resmi varken, fidel castro'nun sarayı'nın duvarlarında da atatürk resmi olduğu biliniyor. hatta fidel castro, küba'ya atatürk heykeli bile yaptırmıştır. altında da türkçe "yurtta sulh cihanda sulh" yazmaktadır. abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığını yaptığı güzel ülkemizde de bu tür heykellere, eşsiz anıtlara rastlamak mümkün. ama abdullah gül türkiye'nin fidel castro'su fark ettiyseniz. fidel castro küba'nın abdullah gül'üdür demiyorum. çünkü abdullah gül'de atatürk sevgisi daha şakacıktan bile yokken, fidel castro yabancı dergilere verdiği röportajda atatürk'ten bahsediyordu. bu bağlamda abdullah gül, türkiye'nin çakma da olsa fidel castro'sudur.
  17 -18 ... vakatanka
 2. 2.
  (bkz: çakma madonna)
  7 ... sıpa
 3. 3.
  alakası yoktur. fidel castro ülkesini amerikadan kurtarmaya çalışmıştır. abdullah gül ise ülkesini amerikadan kurtarmaya çalışmamıştır(anlayana).abdullah gül ün benzediği tek kişi recep tayyip erdoğan dır.
  13 -2 ... brewed and bottled
 4. 4.
  (bkz: züğürt tesellisi) ayrıca ne bu, abdullah gül türkiye nin fidel castrosu dur, sebahat tuncel türkiye nin eva peron u, ne yani.
  4 -1 ... novakatinamite
 5. 5.
  (bkz: durun siz kardeşsiniz)
  7 -4 ... hebeley episode ii
 6. 6.
  castro'nun amerikan karşıtı olduğu düşünülürse, mümkün olmayan durum. çakma, çakmak ya da çakmak taş olarak bile ikisi arasında bir benzerlik yoktur. Castro, bir konuşmasında "Tarih Beni Aklayacaktır." demiştir, ama tarih abdullah gül'ü aklayacak mı daha belli değil. castro şeker kamışıyla sosyalizmi yaratmaya çalışıyor*, gül'ün ise ne yaptığı belli değil. abdullah gül turkiye'nin fidel castro'su ise ben de türkiye'nin karl marx'ıyım.*
  4 -1 ... hasta la victoria siempre
 7. 7.
  (bkz: hayrunnisa gül de türkiye nin paris hilton udur)
  11 -4 ... btpugur
 8. 8.
  abdullah gül olsa olsa castrol benzine hissedar olur,ya da ağbisi, babası falan...
  4 -1 ... alem
 9. 9.
  (bkz: yılmaz vural türkiye nin mercello lippi sidir) *
  2 ... euphrates
 10. 10.
  (bkz: ajdar türkiye nin hiper starıdır)
  2 ... sarp