bugün

görsel
görsel
"isterseniz Allah'tan dilenci gibi isteyin. Siz ağa gibi istiyorsunuz. " diyerek gönlümü kazanmış alimdir.

Bundan sonra sabah kalktığımda Allah'ım bir simit parası var mı diye dua etmeye başlayabilirim.
Bu mezarini kâbe ilân eden adamdi galiba.herkim evliyayim allah dostuyum yok bilmem ne derse arlanıza bakmadan kaçın bence.allahin bizim gibi aciz varliklarin dosluğuna ihtiyaci yok bence.
evliya’yı bırak kimlere neler diyoruz. Kabe’de müslümanların yıktığı putlardan farkı yok böylelerinin, övme yüceltme yapmayın. insan insandır.
insanı tanrı ile aldatanlardan bir tanesi. Baktılar inandıkları kitapta yeni peygamber yok diyor, araya hacı hoca şeyh gibi tipler giriyor. Bu adama kızılmazki yüce ortadoğu insanı varken aklı çalışan her kişi bu kimseleri bir şekilde kandırıp faydalanır.
Siz önce şirkten temizlenip tekrar iman edin sonrada kuran meal tefsiri okuyun. Allahla aranıza papazların yaptığı gibi aracılar koymayın. Ama cahile laf anlatamazsın.ben ona tapanlar laf ediyorum. Yoksa adam ölmüş gitmiş ne bilsin arkasından şirk koştuklarından.
Tarikatçılar butür şirki çok sever, niye çünkü fatiha suresinin manasını bilmediklerinden.
allahın sevgili kuludur ya da değildir, biz karar makamı değiliz. lakin bu adamdan yardım ummak doğru değildir. eğer bir şey istenecekse direkt allahtan istemek doğrudur.
Benim emrim, Allah’ın emridir; eğer ol! dersem oluverir.”
“Hepsi de Allah’ın emriyledir, ama sen benim kudretime hükmet!”
“Mûsa Rabbine münacaat ederken beraberinde idim, Mûsâ’nın Asası benim asamdan medet gördü.”
“Yakub’un gözü kapanıp kör olduğunda onunla beraberdim, Yakub’un gözleri ancak benim nefesimle iyileşip şifa buldu.”
“Benim kabrim Beytullah’dır, gelen onu ziyaret eder. Ona seğirtir de izzet ve Rıfat ile yüce makama erişir."
“Benim ocağımı tavaf et yedi defa, emânıma sığın! Her yıl beni ziyâret için meşguliyetten sıyrıl!”
“Bana doğru haccedip gelin, evim kurulu bir kâbe. Beytin sâhibi yanımdadır, koruluğu haremimdir.”
“Her KUTUB tavaf eder Beytullah’ı yedi defa. Ben ise Beyt’in kendisiyim, çadırımı tavaf ediciyim.”

(bk. Füyûzât-ı Rabbâniyye, Şeyh Abdülkadir Geylâni, Çeviren Celâl Yıldırım, s. 57, 67-69. Bedir Yayınevi 1975)

eğer kitabindan yazilanlar doğruysaki bence doğru gibi cehennem bile ona az gelir diyceğim şahis.
t*savvufçuların iddia ettiği gibi azraille kavga etmemiş, pişmiş tavuğu diriltmemiştir.
Mübarek insan.
Tarikatçıların taptığı ölmüş insan.
yaşadığı dönemin en büyük evliyası. (gavsı) onbinlerce insanın müslüman olmasına vesile olmuş, tüm hayatını allaha adamış zat.

edit: insanlara allaha kulluk yapmayı göstermiş zattır. zira ehli sünnet olan hiçbirşeyde kula kulluk bulamazsınız.
Tgrt belgesel de sürekli çıkan muhterem zat.
Mezarını kabe ilan eden sahtekar büyücü.
Sırf hizmetkarının canını izinsiz aldı diye azraili tokat manyağı yapmış bunun üzerine azrail de allaha şikayet etmiş allahta ben ona birşey diyemem benim için çoh gıymatlı demiş evliyadır. En azından tarikatçılar öyle diyor.
Gey lordu sandım ben bunu..
"seni, eksiğinle, kusurunla, günahınla, sevabınla, hakikaten sevenin; hata işledin, yanlış yaptın diye seni terketmeyenin sadece allah olduğunu bilseydin, başkalarına kulluk etmekten vazgeçerdin" sözünün sahibi olan Adam gibi adamdır. Şimdiki peydah olmuş türevleri ise kendilerini allahın sol taşşağı gibi gösteren soysuz köpeklerdir.
görsel
"yaptıklarınızı Allah için yapmıyorsanız, boşuna yorulmayın." -abdulkâdir geylâni

Allah ondan razı olsun..
allah'ın kelamı ile ilahlaştırılması açık bir şekilde men edilmiş kuldur.

elhamdülillahi rabbil alemin... "hamd övgü, kutsiyet sadece alemlerin rabbi allah'a özgüdür.

allah'ın kelamı ortada iken, sapık arap toplumuna tam da bu yüzden kuran'ı kerim inmişken, neyin peşindesiniz? allah kelamından daha mı iyi biliyorsunuz?
(bkz: la ilahe illallah)

edit... Oha... adam "la ilahe illallah"ı eksilemiş ya... Allah ıslah etsin sizi...
gavs-ı sani. tektir.
kendisine olmadık hikayeler uyduranlar, olmadık yerlere koyanlar, evliyaların şahı mahı diyip mucize atfedenler şirk içerisindedir. Hemen tevbe edip kelime-i şehadet getirdikten sonra yeniden iman etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde küfür içerisindedir.

Bilinsin istedim;

zümer suresi 3. ayet: "iyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. O'ndan başka birtakım evliya (veliler, dostlar) tutanlar da şöyle demektedirler: «Biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz.» Şüphe yok ki Allah, onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde yalancı ve nankör olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.

"E lâ lillâhid dînul hâlis(hâlisu), vellezînettehazû min dûnihî evliyâ, mâ na’buduhum illâ li yukarribûnâ ilâllâhi zulfâ, innallâhe yahkumu beynehum fî mâ hum fîhi yahtelifûn(yahtelifûne), innallâhe lâ yehdî men huve kâzibun keffâr(keffârun)."