1. .
  zaman zaman terörü yok etme bahanesi ile ortadoğuda terör estiren iki devletin türkiye sağladığı faydalardır.

  kamuoyunda, iki devlette vur abalıya tavrına mahkum edilmiştir. fakat bir an din unsuru dikkate alınmayıp olay incelendiğinde, farklı durumlar ortaya çıkmaktadır.
  -1 ... pilotmont
 2. .
  hiçbir faydaları bulunmamaktadır,bir iran kadar dahi olamamışlardır.türkiye nin ufak bi girişimiyle pkk nın liderlerinin bulunduğu dağı bomba manyağı yapmışlardır
  3 ... imparator
 3. .
  turkiyedeki** musevilere para kazandırmaları mesela.*
  1 -1 ... nahil
 4. .
  soğuk savaş dönemine oranla fazlasıyla azalan faydalardır.perde arkasında bizlerin bilmediği ne fayda ve zararları vardır kim bilir. tabi biz bunları hiç bir zaman bilmeden öleceğiz o ayrı.
  1 ... chilavert
 5. .
  bol bol küfür ettirip türk halkının stresini alırlar...
  5 ... dolayli zarf tumleci
 6. .
  zararlarinin binde biri kadardır.
  1 ... metin oktay
 7. .
  türkiye'ye direkt olarak faydaları yoktur. dolaylı olarak ta şunu diyebiliriz. örneğin bu iki ülke türkiye'ye karşı olan bütün grup ve örgütlere* yardım etmektedir. bu örgütler de türk silahlı kuvvetlerinin her daim savaş halinde olmasını böylece de dünya'nın en iyi ve en profesyonel ordusu olmasını sağlamıştır.
  2 ... esprimakinasi
 8. .
  (bkz: boş küme)
  1 ... chilavert
 9. .
  abd nin ırak a girmesine ses çıkartmayan arap ülkelerinin, türkiye nin operasyon ihtimalinde dahi nasıl karşı çıktıkları uutulmamalıdır. arap ülkeleri osmanlı devleti zamanından bir husumet beslemektedirler. hatta bir zamanlar hatay ı isteyenleri bile vardı. dostu düşmanı iyi seçmek gerektir.

  tabi en güzelide merte, namerte muhtaç olmamaktır.
  1 ... pilotmont
 10. .
  tüm müslüman ve arap cemaati ile de aramızı açıp husumet yaratanların da aynı ülkeler olduğu göz önüne alınırsa pek dikkate alınmaması gereken ba$lıktır..
  ... cupid