1. .
  türkiye'ye abd'nin verdiği ayardır.

  türkiye'nin iranla haddinden fazla yakınlaşmasıdır tahminimce bu ayarın sebebi.

  http://www.haber3.com/ira...kleer-ziyaret-549309h.htm
  http://www.haber3.com/ira...abulucu-degil-552951h.htm
  http://www.haber3.com/ira...yeye-geliyor--524396h.htm

  türkiye'yi yeni düzende arap-islam dünyasının lideri olarak gören abd bu mesajıyla "size muhtaç değiliz, sizsiz de yapabiliriz" demek istemiştir. fakat gerçek tam tersidir. abd ortadoğu'da var olmak istediği sürece türkiye'ye muhtaçtır.

  diğer bir konu da bu kararın ermenilerce tarihi bir zafer gibi algılanması. şunu kabul etmek lazım ki, türkiye'ye -belki kendilerinin bile tahmin edemeyeceği kadar- sıkıntı yaratmışlardır. fakat bu ermenistan'ın güçsüz bir ülke olduğu gerçeğini değiştirmez. fakat ister rastlantı deyin, ister plan deyin bugün bunu başarıyorlar. dış mihraklar dediğimiz düşman güruhun tam da türkiye'ye karşı bir koz olarak kullanabilecek bir konu aradığı anda ortaya atılıp "bunlar bizi soykırdı." diyen ermenistan bir anda kıymete binmiştir. aslı olup olmadığını en son düşünülücek şey olarak niteleyip hemen bunu kullanma işine girişen dış mihraklar bu durumun mesulüdür.

  konu ile ilgili abukluklar

  - iddia edilen mekanda hali hazırda bir savaş sürüyor olması ve savaşta ölümler olmasının gayet normal olması.

  - iddia edilen tarihi bir sav olmasına rağmen neredeyse hiç bir tarihçinin bu konuya eğilmemesi, bu konuyu siyasetçilere bırakmaları

  - iddianın ilk ortaya atıldığı günden beri ölü sayısının peyderpey artması.
  ... bir tutam ot