bugün

abd'nin yıllardır kritik olaylarda "sizinle birlikteyiz" , "sizin için uğraşıyoruz" , "çok çalıştık" , "müttefikimizsiniz" sözleri ile uyutmasıdır.
artık huy olmuş, bizden bir parça, böyle gelmiş böyle gidecek olan olay.

(bkz: gelenek ve göreneklerimiz)
Biz masalları even bi milletiz sonuçta onlar anlatır bizde güzel güzel uyuruz. Bu yeni haber değil ki!
türkiyem canım türkiyem, aslında her bakımdan zorla para olayından dolayı bizi dışa bağımlı kılan devlet adamlarımız sesleniyorum abd değil bizleri sizler uyutuyorsunuz, uyutun bakalım acaba sonsuz uyku halinizde ne yapacaksınız.
uykusunda düzülmeyi seven türkiyemin dramıdır.
suçlu uyutan değil uyumayı seven, tercih edendir.
tecavüzü kolaylaştırmak içindir.
banker bilo'da ki karakterlerdir efenim bu iki ülke.

örneğin;

- la maho '' ermeni tasarısını geçirmişsen '' müttefikliğe yakışıyi mi?
+ öyle deme bilocan valla kalbimi kıriysen. ben heç senin kötülüğünü istermiyem.
+ hele bi sor ki niye yapmışam ?
- bu sefer sormiyem lan.
+ sor bilo çekinme hadi.
- yok sormiyem.
+ sor la hadi.
- söyle la o zaman tasarıyı niye geçirdin ?
+ çünkü eşşeğin zikinden dolayı.
- haa öyle desene canım kardaşım. bende beni kandıriyen sandım. allasen affet beni.
+ cık.. affetmem katiyen, bu sefer kalbimi çok kırmışsan bilo...
- kurban olam affet.
+ cık...
malesef ki amerika-türkiye ilişkilerini açıklayan en iyi cümle. türkiye'ye verdiği içkinin içine ilaç katıyor olması muhtemel. ancak kendi kazdığı kuyuya düşmek deyimini hatırlatır ve ilaçlı olan içkinin birgün yanlışlıkla kendilerinin içmesini umarım.
gözümünün içine baka baka türkiye'yi kafaya almasıdır.
işini iyi yaptığını gösterir.
'ılımlı islam' hükümetine yol veren amerikan'ın cıkarları doğrultusunda ic ve dış politikasını şekillendiren akp hükümeti, son darbesini ermeni tasarısının abd başta olmak üzere coğu ülkede resmen kabulü ile yedi. 'yeni osmancılıkla' şekildirilmeye calışılan türkiye, osmanlı'dan miras kalan soykırım iddalarını kabul etmeyip kendini iyice abd ve islam devletleri arasını sıkıştırdı ama kıbrıs'ı tek hamlede gözden cıkarmaya hazır bekliyor halihazırda bekleyen afpak'a taze asker, füze kalkanı meselesi...ha birde yeni anayasa...

ülkesinin cıkarlarını ve geleceğini herşeye ragmen koruyan abd'nin bizi uyutmasına hic gerek yok.
uyku böceğinin ısırdığı bir ülkeyi beyaz atlı prens gelip öperek uyandırmayacak, ama tecavüz edeceği kesin...
(bkz: Allah var zeki çalışkan adamlar)
öyle guzel uyuyoruzdur ki zaten uyandırmaya da kıyamayacaktır.Anneler ağlamasın uyusundur, anaızı da alıp gideceğizdir uyumayacaksak, ceddin dedelerimizden bahsedilen melodileri marş etmeliyizdir, one minute susundur.. Herkes susmalıdır ki rahat uyumalıyızdır!
tcg muavenet gemimiz abd tarafından vuruldu...
abd den açıklama geldi;
müttefikimizsiniz...

süleymaniye'de askerlerimizin başına çuval geçirildi.
türkiye ayağa kalktı, ırak'a giriyoruz...
abd den açıklama geldi;
türkiye en önemli müttefikimiz ve stratejik ortağımız...

israil ve abd ortadoğu'da binlerce masum'un kanına girdi. türk halkı tepki gösterdi,
tayyip açıklama yaptı;
abd bizim müttefikimiz, ben bop'un eş başkanıyım...

dağlıca baskını oldu. 13 şehidimiz var. baskının ardından sınır ötesi harekat yapıldı, pkk mevzilerinde abd'nin pkk'ya bariz şekilde yardım yaptığını belgeleyen döküman ve araç gereçler ele geçirildi.
güneş operasyonunda öldürülen pkk'lıların içinde dakotalı david'ler de var...
susuldu.
abd açıklama yaptı;
türkiye müttefikimiz...

abd temsilciler meclisi sözde ermeni soykırımını tanıdı.
türkiye ayakta,
ankara washington büyükelçisini geri çekti.
başbakan zehir zemberek açıklamalar yaptı.
abd'den açıklama geldi;
türkiye müttefikimiz ve stratejik ortağımız.
washington elçimiz geri gitti. başbakan abd'ye gidecek karşılama hazırlığı yapıyor...
bizden öğrendiği taktikleri bize uygulamaktadır efendim maalesef.
(bkz: nuri alço)
yıllar önceki "çuval" olayı dahil hep böyle olmuştur.
pispislamaktir abd'nin yaptigi.tamam gozum hallederiz deyip bildigini okuyan mahalle abileri gibidir.

burdan yeni bir atasozu turetiyorum:"abd allah bir dese inanma!!!"
(bkz: uyusun da büyüsün niiinni) *
eee....uyumayacak olan gene sensin. adam herhalde ki ilk önce kendi cikarlarini gözetecek. sana da "biz sizin icin variz" havasi yapacak. onu "yemeyecek" olan gene sensin.

napolyon da misir seferine gittiginde misirlilara "ben de müslümanlardanim" dememis miydi? n´oldu sonra...misir hala onlarin kucaginda hopluyor.

balikcilar da balik tutmaya ciktiklari zaman baligin "en sevdigi yiyecegi" onlara sunarlar, o yiyecegin icine de "bir zoka" gizlerler. sen de zokayi yutmak istemiyorsan, her gördügün leziz yiyecegi "ham" yapmayacaksin. önce "bunun icinde bir zoka var mi" die bir kontol etceksin. yoksa kisa zamanda una bulanir tavada kizartilirsin.
Uyutmak mı? Yok öyle bir şey devletimizin Abd yi reddedecek gücü var mı ki bizi uyutsun denir bu söze. Asıl uyumaması gerekenleri ise uyutan bu güzel(!) Devletimizdir.
(bkz: uyuyorum rahatsız etme)
(bkz: göster ama elletme)
amerika ve israil kucağında uyutularak yıllarını geçiren türkiye uyanmış ve kucaktan kalkma çabaları göstermektedir. bu baş kaldırış emperyalizm hizmetindeki güçleri rahatsız etsede desteklenmelidir.
(bkz: türkiye nin her defasında uyumak istemesi)
candan erçetin'den gelsin; ninni