1. 1.
  soguk savas doneminde abd'nin, avrupa'nin degisik ulkelerine koyarak zor durumlara* hazirlanma surecinde turkiye'ye de bu bombalardan yerlestirmesi durumudur.
  cogu cin arkadasin da aklina gelecegi gibi acaba abd bu bombalari geri istediginde "aaaa, tuh, kaybetmisiz. huseyin, abi heriflerin nukleer basliklari nereye koydun la? bilmiyon mu? valla kusura bakmayin ya" gibi bi numara tutar mi, denemek lazim gelir*
  3 ... curufinwe
 2. 2.
  kaynak için ; http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3429&oid=2
  1 ... dreamshower
 3. 3.
  57 tane olduğu söylenmektedir. *
  1 ... pascalaga
 4. 4.
  kübadaki füze krizi rusyanın kübadaki ve abd'nin türkiyedeki nükleer başlıklı füzelerini geri çekmesiyle önlenebilmiştir.
  1 ... cemuzan
 5. 5.
  Türkiyede incirlik üssünde çok sayıda olduğu söylenmekte olan bombalardır. maalesef bizim hiçbir zaman kullanamayacağımız yada kullandırtmayacakları araçlardır. Zaten atalarımızda "elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz" diyerek durumu özetlemişlerdir.
  1 ... il010471
 6. 6.
  türkiyenin pakistan'la ortak ürettiği ve sadece türkiye'ye ait olduğu söylenen gizli nükleer silahların varlığı'da her zaman ortalıkta dolaşan bir dedikodudur.nitekim türk ordusu uzun süre hiçkimseye çaktırmadan pakistan'a jet pilotu yetiştirmiştir. askeri işbirliğinin burada kalmayıp daha ileri gitmiş olması muhtemel bir olasılıktır.
  1 ... cemuzan
 7. 7.
  Balıkesir üssündeki bombaların konumları için:
  http://www.nukestrat.com/...fn/Balikesir_finaltxt.pdf

  incirlikte bulunan bombaların konumları için:
  http://www.nukestrat.com/...afn/Incirlik_finaltxt.pdf
  4 ... bl
 8. 8.
  genel olarak avrupa ve türkiye'deki abd nükelerinin 2005 yılındaki en güncel raporlanan durumu için,
  http://www.nrdc.org/nuclear/euro/euro.pdf
  belgesi kutsal metin olarak görülebilir. görün.
  4 ... bl