1. 1.
  düşünüldüğünde hak verilecek gerçek.

  Aslinda, ABD, Ortadogu da istedigi ustunlugu elde edemeyecegini anlayınca, bu entrikalara başlamıştır. Ozellikle, Turkiye, Rusya ve Iran in Ortadogu da ustunlugunu kabullenemedikleri icindir. dikkatinizi cekerse, basta, lran, Rusya ve ulkemize ekonomik ambargo koyarak, ABD Ortadogu da kaybetmenin intikamini, ekonomi ambargo koyarak kazanmaya calisiyor. Papaz ajan olmasina karsin, ABD Papazi bahane ediyor. isin asli, ABD nin Ortadogu da söz hakkini kaybetmesidir.

  Döviz kuru ile oynayan, bu denli spekülatif olarak çıkaran büyük şirketleri, Türkiye Cumhuriyeti açıklayarak, vatandaşlarımızdan bu şirketleri protesto etmelerini istemelidir. abd den ithal edilen malların alternatifleri bulunmalı ve ihracat derhal durdurulmalı. verilen siparişler iptal edilmeli. incirlik derhal kapatılarak, yerini rusya ya verilmeli, avrupa birliğine yapılan başvuru çekilmeli. şangay beşlisine girilmeli, edirne ya da tekirdağa çok büyük bir Türk-rus üssü kurulmalı, nato dan çıkmak için girişimlerde bulunulmalı.

  us state treasures hemen satışa çıkartılmalı ve gelişen ülke, singapur, hindistan, çin devlet treasures değiştirilmesi ve muttefik ülkelerde aynısını yapması durumda farklı ses getirebilir.
  10 -4 ... kuresel ikinma 2
 2. 2.
  Bunu tek başına mı düşündün?
  5 ... bigbadtrip
 3. 3.
  Amerikan uşakları rahatsız. Ikınma sizin beyninizle düşündüğünüzü kıçıyla düşünür.çünkü vatan haini ve amerikan uşağı değil.
  1 -2 ... d i n o z o r u s
 4. 4.
  Ortadoğu’nun sahibi abd zaten.
  3 -1 ... sweet pyschopath
 5. 5.
  Ortadoğuda kartlar yeniden dağıtılmış olmalı.
  1 ... insectoidzz
 6. 6.
  hani ne diyordu atalarimiz; "bekara kari bosamak kolaydir."
  incirlik bosaltilip, natodan cikilip, sangay beslisine katilip, edirnede turkiye-rusya ussu kurulup... bunlar oyle lafla olacak isler degil. her seyden once disa bagimlilik ortadan kalkmali, ekonomik ozgurluk elinde olmali. avrupa birligine girmek su anki turkiye icin muhtesem bir olay, ancak kendi kendine yeten bir turkiye icin gerek olmayacak ve hatta zarar denilecek bir hadisedir.

  basligin asil konusu olan abdnin ortadoguda guc kaybetmesi ve akabinde rus-cin bloklu sangay beslisi ve ayni bloga yakin devletlere ekonomik yaptirim yapmasina gelelim...
  abd ortadoguda soz hakkini pek kaybetmis diyemeyiz, en fazla bundan 5 yil once avucunun icinde olan turkiyeyi rusyaya kaptirmistir. bunun disinda abd hala ortadoguda gucludur ve hatta 5 yil oncesine gore daha guclu bir israil, daha fazla avucunda tuttugu arabistan var. abdnin bu cografyada kaybettigi pek bir sey yok. abdyi asil endiselendiren cinin dunya pazarindaki inanilmaz etkisi. abd tam da buna engel olmanin derdinde. piyasadan dolar cekip, cin ve rusya gibi ulkeleri ticari pazarda sindirme politikasi yurutuyor.

  etkili bir yontem mi? elbette oyle. biz turkiye olarak bundan kazancli cikmaliydik. abd, cin ve rusya gibi ulkeleri ticari alanda yipratirken, alternatif pazarlara yoneliyorlar. bu pazarlardan biri turkiye olmaliyken, sangay beslisinin bizzat tarafi oldugumuzdan buyuk oranda zarar goruyoruz.

  lakin ulkenin icinde oldugu asil sorun bunlar da degil. su anki ekonomik tablodan en fazla basi agriyanin cin, rusya ve kuzey kore olmasi gerekirken niye turkiye en fazla zarari goren oluyor? bunun altinda yatan sebep ise 15 yillik akp politikalari yatiyor. uretmeden tuketen bir toplum olduk. nasil olduk diye soracak olursak; kucuk ve orta duzey sanayinin, tarimin, hayvanciligin, tekstilin ve daha pekcok ureticinin beli kirildi. nasil yapildi dersek gayet basit. bir uretici aldigi hammadenin ve gerekli enerjinin yuksek vergilerle, yuksek maliyetlerle belinin kirildigini gordu. e haliyle uretmeyi birakti. dahasi uretmeyi denese bile dusuk maliyeylerle uretim yapan ulkelerden gelen alternatif urunler karsisinda piyasadan silindi gitti. hal boyle olunca uretici dedigimiz kitle uretimi birakti muteahhit oldu. gitti konut yapti, gitti avm yapti, gitti devlet ihalelerinden kopru-yol ihalesi aldi. butun milli sermaye betona yatirildi.

  disaridan yuksek faizle alinan paralar betona donustu. bu paralar yetmedi ozellestirme ayagina devletin ureten kurumlari satilip sicak paraya donduruldu. onlar da yetmedi vergi adiyla dunyanin en yuksek vergileri halktan gasbedildi.

  bizim sorunumuz abd, ab, rusya, cin, nato, birlesmis milletler, sangay beslisi ve teror orgutleri degil; bizim sorunumuz uretmeden tuketmek. bizim sorunumuz 2002 oncesi 15 milyar dolar duzeyinde olan cari acigin 2002 sonrasi 70-80 milyar dolar ortalamaya ulasan cari aciktir. bizim sorunumuz yandas yavsaklarin cukkaladigi paralardir. bizim sorunumuz 500 milyar dolar seviyesindeki dolar borcudur. ama uzulmeyin, yakinda ulke batar ve ulkenin borcuyla derdiyle ugrasmak zorunda kalmayiz...
  5 ... pillars of creation
 7. 7.
  Filler tepinirken ezilen de en çok konuşan da çimenler oluyor.
  ... sogeking
 8. 8.
  Yakın zamanda anlaşılacak olan olay.
  1 ... kuresel ikinma 2
 9. 8.
  inanılmaz bir analiz içeren başlıktır..

  vallahi bravo..

  ancak geri zekalılar bu kadar emin konuşur derlerdi de inanmazdım..

  sağlık olsun..

  burnunun ucunu görmekten fakir ama aciz ama aptal ama salak ama güzel olmayan halkım benim ya..
  ... artificialhuman