1. ?.
  Ermeni soykırım yasa tasarısını ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi 4 mart 2010 tarihinde oylamaya sunacak ve büyük ihtimalle kabul edilecektir. asıl soru bundan sonra ne olacak? obama, bush'un yaptığı gibi meclis üzerinde büyük bir baskı kurup tasarıyı sümen altımı ettirecek yoksa genel kurula sevk edilmesimi gündeme gelecek? obamanın seçim öncesi ermeni lobilerinin desteğini almak için ermenilere söz vermesi türkiye açısından sıkıntılı bir döneme girileceğini gösteriyor. özellikle amerikan savunma sanayisi bu yasa tasarısına karşı çıkmaya başladı. amaçları, milyar dolarlarlık türk-amerikan savunma ticaret hacmini küçültmemek. peki ya kabul edilirse ne olur? büyük ihtimalle türkiyede %60 civarlarında olan amerikan karşıtlığı %90-95 gibi rakamlara fırlar, karşıtlık kin ve nefrete dönüşür. yakında genel seçimlere gitmek için hazırlanan türkiyede siyasi salvolar başlar. one minute, two minutes vs... olayları patlar. afganistan ve ırakta neredeyse garantör konumunda olan türkiye buralardan elini eteğini en azından manevi olarak çeker. tabi birde incirlik var ki türkiye'de olası protestolara dayanamayarak hükümet bu hava üstünün kapatılmasını isteyebilir. iran konusunu hiç açmayalım eğer bu yasa tasarısı onaylanırsa nükleer silah konusunda iran'a gaz bile verebilir.**
  olacaklar: tasa yasarısı dış işleri komitesinde kabul edilir.sonra bir şekilde sümen altı ettirilir. amaç ölümü gösterip sıtmaya razı etmek, türkiye'nin iran'a baskı yapmasını sağlamak.
  8 ... twisto
 2. ?.
  an itibariyle mevcut olan olaydır.*
  1 ... hilfat
 3. ?.
  (bkz: türkiye nin abd ye rest çekmesi)
  1 ... rosava
 4. ?.
  an itibariyle olan, tasarının dış ilişkiler komitesinde kabul edilmesidir.
  daha önceden yabancı olduğumuz bir tablo değildir.
  3 ... ascended
 5. ?.
  Az önce gerçekleşmiş hadisedir. * *
  2 ... ben neden yasli dogdum
 6. ?.
  (bkz: şimdi ne olcak)
  1 ... yarin gel
 7. ?.
  başbakanlıktan jet bir cevap gelmiştir. tasarıyı kınıyoruz ve büyükelçi istişare için ankara'ya çağırılmıştır.
  ayrıca ermenilerde ne lobi varmış anasını satayım.

  not: temsilciler meclisi başkanı tasarının gündeme getirilip getirilmeyeceğine karar verecek ve eğer gündeme alınırsa orada kabul görmesi önemli olacaktır.
  1 ... turkce karakter girmeyiniz
 8. ?.
  (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  1 ... geforce fx 5200
 9. ?.
  tamamen kabul edilmiş değildir. bir üst makama gidecek o zaman kabul edilirse işte asıl mevzu orda patlak verecektir.
  ... fabala
 10. ?.
  yazarların şaşırması enteresan olan olay. ne sandınız amk.
  2 -2 ... jengajenga