bugün

- bilimin pekçok şeyden önemli olduğunu
- paranın gücünü

ve daha birçok şeyi dünyaya abd yeniden öğretmiştir.

bu durumun tanımı ise, abd'nin öğretmenlik misyonudur.
suratına ayakkabı fırlatılırken bile pişkin pişkin sırıtıyor olabilmeyi...
kadınlara tecavüz.
çocukları öldürmek.
iyi film yapmak.
insanları sömürürken kendine hayran etmek. (bkz: kültür emperyalizmi)
tarihsel olarak bakarsak bağımsızlık ve özgürlüktür. amerika birleşik devletleri dünyada bağımsızlık savaşı vermiş ve kazanmış ilk ülkedir. bütün dünyanın avrupalı emperyalist imparatorluklar tarafından sömürge haline getirildiği bir dönemde bütün karşı konulamaz denilen güçlere karşı bağımsızlık umutları vermiştir. o dönemde güney amerika'daki çoğu ülkenin bağımsızlıklarını kazanmalarına büyük katkıları olmuştur. küba bile bağımsızlığını amerika sayesinde kazanmıştı. ama şimdi o idealist ülkeden eser kalmadığını söyleyebiliriz.
fuck, mothafucker, son of a bitch, oh my god gibi sozcüklerdir.
(bkz: bir ülkeyi sömürmek/@a chemical reaction)

hele bir oku bakalım.
önce baba bush ile başta ırak ile körfezi ele geçirip işgalciliğini,clinton ile daha uyumlu görünerek bak ben dostum aslında savaşı da hiç sevmem sözleri ile sözde barışcıllığını,sonra oğul bush ile kaldığı yerden dünyanın nasıl savaşa boğulacağını ve sonra obama abi ile aslında uysal bir ülkeyiz savaşı sevmez yapanı desteklemeyiz yüzünü gösterdi.
ve tüm bu göstermecelerden sonra oyalamacalarla kandırdığı dünyada sen savaşma seviş ben seni beni hepiimizi yönetirimi öğretti!
(bkz: emperyalizm)
(bkz: kapitalizm)
(bkz: bilim)
(bkz: impossible is nothing)