1. 1.
  akp'dir. Müslüman suriye'ye karşı da abd'yi desteklemiştir.
  2 -1 ... otoriter faso kemalist
 2. 2.
  başındaki kişinin "bop un eş başkanıyım" dediği zamanlarda desteklenmiş olan işgaldir.
  6 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  Suriye'de Esad'ı indirmeye çalışanları destekleyenlerle aynı kişiler olabilir

  Şu an ırak'dan ve Suriye'den dünyaya terör yayılıyor.

  Suriye'ye yapılan yanlış hamleler bizi çok kötü etkiledi. Bunları diyince esadcı diyorlardı şimdi söylenip duruyorlar her yer Suriyeli diye kapıda 3 milyon da bekliyor olası bir durumda

  Bu ülkede hep doğruyu söyleyen hep haklı çıkan bir kesim var. Ama nasıl oluyorsa hep vatan düşmanı da onlar çıkıyor. Çelişkiyi kes.
  1 -1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  Amerikan askerlerinin sağ salim eve dönmeleri için dua eden başbakanın olduğu hükümettir.
  ... komutan amina logar
 5. 5.
  iran hükümeti. iran hükümeti ırak işgalini desteklemiştir, kendi cumhurbaşkanları defalarca anlattılar, biz abd nin işgaline yardım ettik, destek verdik diye. o çok sevdiğiniz ahmedinejad deyyüsünün bile itirafları var. sadece o değil birçok cumhurbaşkanları anlatır, biz afganistan, ırak işgallerinde abd'nin arkasındaydık her türlü desteği verdik diye.

  bir diğeri, esad hükümetidir. gerek 1.körfez savaşında gerek 2.körfez savaşında işgali desteklemişlerdir. wikipedia'daki tüm dillerde taraflara bakın savaştaki, suriye devletini abd safında görürsünüz altta istatistiklerde.

  bak canım, esadcığın kimle öpüşüyor

  http://www.syrianhistory..../photo/image/show_687.jpg

  esad ailesi saddam düşmanıydı, sebebi de esad'ın 82'de yaptığı katliama saddam'ın vahşet demesi. ve lübnan iç savaşı'nda esad'ın israil safında yer alması. saddam ile esad aynı bok ama, bil diye söylüyorum o övdüğün liderini.

  ve sevgili ecevitçi chpli kardeş, bob eşbaşkanı konusunda haklısın, fakat senin o toz kondurmadığın liderin ortadoğu savaşının başlangıcı olan abd'nin afganistan işgalini desteklediğini neden hiç dile getirmezsin?

  http://arsiv.ntv.com.tr/news/117769.asp
  http://arsiv.ntv.com.tr/news/116120.asp

  yine aynı şekilde, ırak operasyonuna da belli şartlarda destek vermişti anasol-m hüküketiniz.

  http://www.hurriyet.com.t...-bu-kez-abdye-esnek-85367
  http://www.hurriyet.com.t...ama-karsi-dort-sart-85181
  https://www.dunyabulteni....in-evet-demis-h73020.html

  yani nereden uydurduğunuz belli olmayan bir fenomen var "abd ırak işgaline ikna edemediği için devirdi hükümeti" diye. bak arşivler yalan söylemez, zaten akp gelmese de türkiye devleti kabul etmiş belli şartlar karşılığında (pkk, ekonomik zararlar vs.). anasol-m hükümetinin düşme sebebi, beceriksiz ve soyguncu bürokratların devleti soyup soğana çevirmesi. onlarca yolsuzluk ve ihalelere fesatlarla devleti çökertmeleri. dönemin arşivlerine bakabilirsiniz.
  1 -2 ... daikokuten