1. ?.
  malumun ilamı gibi gazete haberi. ayrıntılar aşağıda :

  ABD'li subaylar, PKK ile görüşüyor

  ingiliz Daily Telegraph gazetesi, ABDli subayların, PKK lı teröristlerle düzenli toplantılar yaptığını yazdı. Gazete muhabiri McElroy, PKK lı Karayılan ın, Amerika ve ingiltere nin kendilerine yeterince yardım etmedikleri açıklamasını da aktardı.

  ABD nin kayıp karanlık silahları sonunda kabul etmesi ve ingilizlerin de bazı silahlarının kaybolduğunu açıklamasının ardından bir şok iddia daha gündeme geldi. ingiliz Daily Telegraph gazetesi, Kandil Dağları mahreçli haberinde ABD askeri helikopterlerinin, subayları Kürt savaşçılarıyla düzenli toplantılara götürmek üzere kullanıldığı belirtiliyor diye yazdı. Kandil dağında bir ABD li bir müteahhide ait araçların kolayca göründüğünü de yazan gazete muhabiri McElroy, PKK lı Karayılan ın, Amerika ve ingiltere nin kendilerine yeterince yardım etmedikleri açıklamasını da aktardı.

  The Daily Telegraph gazetesi muhabiri Damien McElroy, Kandil dağı mahreçli haberinde PKK nın önde gelenlerinden Murat Karayılan ile yaptığı görüşmeler ve izlenimlerine yer verdi.

  ABD li subayların Kandil dağındaki Kürt savaşçıları ile düzenli toplantılar yaptıkları belirtildiğini kaydeden McElroy ayrıca, Kandil dağında bir ABD'li müteahhide ait araçlarının göründüğünü de yazdı.

  AMERiCA VE iNGiLTERE KÜRT SORUNUNU ÇÖZECEK

  iran ın, altyapı ve kuvvetlerini saldıran Kürt gerilalları nın ABD tarafından gizli bir biçimde desteklediğini söylediğine dikkat çeken The Daily Telegraph muhabiri McElroy, Karayılan ın, iran ın, koalisyona saldırmaları için kendileriyle görüşmeleri yaptığını ancak iran ın bu talebini reddettikleri açıklamalarına da yer verdi. McElroy a göre Karayılan, Biz, iranlılara ABD ve ingiltere nin Kürt sorununu çözeceklerini ve bizlerin onların yarında olacağımızı söyledik dedi.

  Karayılan ın kışlası nın yanında ışıkları ile donatılmış bir pist bulunduğuna da dikkat çeken McElroy, ABD'li bir güvenlik müteahhidine ait dört çekerli araçları kolay bir biçimde görülüyor dedi.

  The Daily Telegraph haberinde PKK yetkililerinin, özel sohbetlerde son aylarda savaşçılarının iran içerisindeki hücrelere katılmak üzere ayrıldıklarını söyledikleri de kaydedildi.

  Buna karşın, Türkiye ile iran'ın kendi Kürt bölgelerine baskı yapmak için işbirliğini yaptıkları nı da öne süren Karayılan ın ABD nın şimdiye kadar Kürtler için pek bir şey yapmadığını ima ettiğini kaydeden gazete, Karayılan ın, Doğru tarafta olmaya ve bundan yararlanmaya hazırız ancak şimdiye kadar mesafeli davrandık çünkü Amerika ve ingiltere, bizlere yardım etmek için yeterince çaba göstermediler sözlerine de dikkat çekti.

  http://www.hurriyet.com.tr
  1 ... imhotep
 2. ?.
  (bkz: hacı hacıyı mekkede)
  (bkz: hoca hoca yı tekkede)
  (bkz: it dakkada bulurmuş)
  1 ... aksak tirtil
 3. ?.
  pek yabancı olmayan, şaşırtmayan haberdir. zaten biliyorduk yahu.
  ... sarp
 4. ?.
  kimseyi sasirtmayan haber. bilinen gercekler fakat amerika muttefik oyununa devam ediyordu simdi sakliyacak birseyleri kalmadi.
  ... fabala
 5. ?.
  ABD ordusu mensuplarının terör örgütüyle istişare etmeleridir. Onca yıl maddi ve manevi destek verdikleri terör örgütünde "işler nasıl gidiyor hacılar?" deyip hal hatır sormaları şaşırtıcı değildir. Hiç olmadı canları sıkılıp okey oynamaya gitmişlerdir, zira Irak'ta okeye dördüncü olabilecek sağlıklı biri bulabilmek bile zor günümüzde.

  Ülkedeki "kırkyedi yüzdeciler"'in bile el-kaide'ye karşı tutumu vakti zamanında gazetelerde çarşaf çarşaf haber olmuşken: "sen ne mutlu el kaide dersen, o da ne mutlu pkk der"*.

  Üstelik devletimizin PKK'yı resmi olarak muhattap almayacağı açıkken, ABD vasıtasıyla PKK ile dolaylı yoldan görüşüyor olabileceği de ihtimaller dahilindedir. Zaten haber de ya kaldırılmıştır, ya da görünmeyecek bir yerlere konmuştur adı geçen sitede. Zira haberin varlığı ABD'den çok Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yaralar. Haber karşısında eli kolu bağlı oturmaktan başka bir şey yapamayacaktır çünkü.

  Bir de ışık hızında yalanlama: http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=180&a=214630
  1 ... de sade ft baudelaire
 6. ?.
  sadece görüşseler iyi silah bile veriyorlar.
  (bkz: baba biz feritle sevişiyoruz)
  ... sizoyumulanfrenoldugumkadar
 7. ?.
  "bunu biliyoruz yavrum sen bize başka bişey söyle" şeklinde tepki verilecek haber. zaten bu ülkede yıllardan beri pkk'nın arkasında kimlerin olduğunu biliyorlar. haber eksik yazılmış mesela israil'i saymamış bu arkadaş.
  ... nvrs
 8. ?.
  (bkz: hadi canım sen de)
  ... wakabayashi genzo
 9. ?.
  (bkz: bak seeeen)
  ... soul forged sin
 10. 1.
  aynı subaylar ve onların uzantılar türkiye ile de güzel güzel (!) görüşüyor zaten. bilmeyen mi var bu kepazeliği?
  ... annemin sigaralari