1. 1.
  amerika'ya her seferinde ayar veren, onun hakkında nerde ne görse sallayan, emperyalist lan bunlar , kahrolsun abd diye mitinglerde slogan atan insanların, work and travel tekniğiyle oraya gitmesidir. tuhaf ve komik bir hadisedir esasında. para kelimesiyle hiç işi olmayan insanların * , abd'den nefret ederek çevre yapan, arkadaş edinen insanların, amerikalılara sırf yurda dolarla dönmek için! gidip orda hizmet etmek istemesi büyük bir trajedidir aslında.
  4 -3 ... alone with everybody
 2. 2.
  (bkz: ironi)
  2 ... vivendi
 3. 3.
  (bkz: bataklıkta gülün yetişmesi)
  1 -1 ... fuzuli
 4. 4.
  para hırsı+abazalık birleşince tukurdugunu yalamak...
  2 -1 ... franchesko
 5. 5.
  sonrasında da yurda gelip amerika şöyle amerika böyle ,hiç beğenmedim abi diye bok atmaktır.
  2 -1 ... alone with everybody
 6. 6.
  bu kişinin ''abd karşıtlığı''nı ''abd halkı karşıtlığı''ndan ayırdığını gösterir. sonuçta abd de yahudi sermayenin elinde bir piyondur, başkanları, senatörleri, abd'nin çıkardığı savaşları hep bunlar tayin eder, kapalı kapılar ardında. dünyadaki sermayenin bir polisidir abd hükümeti, halkı ise bizim gibidir, ancak daha iyi şartlarda yaşarlar (tümü olmasa da), sadece budur fark. (bkz: bilderberg) (bkz: dünyayı yönetenler).
  1 -2 ... basri
 7. 7.
  militarizm karşıtı postal yalayicilari gibidir.
  2 ... sirin baba
 8. 8.
  abd'ye gidip amerikan milliyetcisi olup donmedikten sonra bir sorun olmamasi gerekir .
  1 ... zirvato
 9. 9.
  bir ülkeden nefret etmekle o ülkenin insanlarından nefret etmenin manasını bilen insandır. Mesela milliyetçi olup Çin'den mal getiren ülkücü, yahut Müslüman olup domuz ihraç eden hacı amca kadar temizdir
  1 ... ernest everhard
 10. 10.
  (bkz: hem amerika dusmani hem akp li olmak)
  2 -2 ... i belong to che