bugün

dünya petrol rezervlerinin yüzde 10 unu elinde bulunduran ancak lanetli olduğu tartışılamayacak olan bu kaynakların sebebiyet verdiği, işgal sonrası ırak a bakıldığında görülen tablodur. yüzbinlerce ölü ve faili meçhul, petrolle yaratılan alt yapı nın çöküşü, tarihi eserlerin tahribatı, yok edilmesi, yüzde 70 lere varan işsizlik oranı, okuma - yazma oranının yüzde 80 lerden yüzde 50 lere düşmesi ve dahası. 3 e bölünen ülke, türkmen kıyımı, yaratılan otonom kürt bölgesi ve terör örgüt pkk yı sahneye çıkaracak hayat suyu. unutturulan ıraklılık kimliği, kırdırılan şii - sünni ve peşmerge idaresinde işlevsellik kazandırılan kürtlerin kudüsü irredantası. sonuç, geçen 25 yılda savaşan tarafların, ortak akılla ırak üzerinde planlar yapıp uygulamaya koyma enerjilerini korumaları ve göz açmaya, silah ve bilimle kalkınmaya her zamanki çeviklikleri ile engel olmaları.
yetim çocuklar ve gözyaşıdır.
abd'li askerleri ellerinde abd bayragi ile hosgeldin coni diye karsilayan ırak halkinin da katkisinin oldugu tablodur.
ırak basra'da yaşayan şiilerin bile saddamı özlemesidir.
ardından kapanamayacak kadar büyük yaralardır.
bolca asker ve pompa görmek mümkündür.
suriye işgali sonrası suriye tablosuyla benzer olacaktır.
yıkıma uğramış mazlum bir halk ve şii yöneticilerin despotluğunda inim inim inleyen sünni kardeşlerimiz....
ben daha çok amerikancıklar tarafından oluşturulan k.rt bölgesi ve yok sayılan, zulmedilen türkmenler görüyorum.

edit: türkiye'nin trajikomik şekilde bu pislik tablosuna yardımı için (bkz: incirlik üssü).
malum tabloda zamanının milli savunma bakanı vecdi gönül'ün : " türkiyeden kalkan abd savaş uçakları ırak üzerine 3400 sorti yaptı" açıklamasıyla bizimde tuzumuzun olduğu çorba yada tablodur.
not: tezkere meclisten geçmeyince bir gece yarısı yayınlanan jet kararnameyle deniz ve hava limanlarımızı abd hizmetine sunmuştuk. tabi sonra başbakanımız ölen abd askerleri için dua etti filan. geçmeyen tezkereyi abd'ye böyle unutturmaya çalıştık. ırak'ta ölen her çocuğun kanı, tecavüze uğrayan her kadının her çocuğun ve her adamın kirlenen namusu akp iktidarının ellerindedir. unutmayacağız, unutturmayacağız..
amerika'ya nefreti artıran tablodur. (bkz: kahrolsun amerika)
ölü ceset sahte özgürlükler sahte zaferlerin olduğu iğrençliktir.
akpertililere kol gibi girmesi gereken tablodur. gidin müslümanız elhamdürillah palavralarını başka yerde anlatın.
yobazlar üzerinden oynar her zaman... Afganistana bakın derim... ah durun şaka yaptım

aynaya bakmanız yeter... türkiye gayet iyi örnek...
Bir gün o tablonun ressamlarının götüne girmesini umut ettiğim tablodur..
kahraman kürt halkı kahraman abd'nin desteğiyle kahraman kürt bölgesini kurdu.

yersen.