bugün

pek sevgili duyarlı moderasyon tarafından dikkat çekilmiş bir msnbc anketi. işte doğru muyuz yanlış mıyız hacı anketi. yani abd kendisine soruyor arkadaş doğru mu yapıyoruz yanlış mı ne diyorsunuz babalar diye. fakat biz yırtık dondan çıkan erkek cinsel organı gibi araya müdahil olmakta, fikrimiz sorulmadığı halde girip siteyi tık manyağı yapma konusunda maksadını aşan bir gayretkeşlik, hırs ve hınç içindeyiz.

böyle internet başından arkadaşlar tıklıyoruz ülkemizi kurtarıyoruz tarzı gazların efektik olmadığını düşündüğüm için baştan böyle olaylara iyi gözle bakmasam da bu işin içinde tam bir dallamalık var. ulan adamlar kendilerine soruyorlar bize ne oluyor lan, size ne oluyor? hepsini geçtim sanki adamlar biz siteyi tık manyağı yaptıktan sonra "aaa üstat yanlış yapmışız alın lan anketi geri" mi diyecekler? hürriyet'in milliyet'in yaptığı s.kko anketlerden bir farkı yok bunun ama ben işin dallamalık kısmında, fikri sorulmayan lavuğun aradan fırlayıp fikir beyan etme kısmına takıldım. size sormuyorlar arkadaşım size fikrinizi soran yok, rahat bırakın siteyi.
bu tarz oylamalara dünyanın dört bir yanındaki ermeniler de katılmaktadır. bunun en ufak örneği için facebook ta armenia yazın ve karşınıza çıkan bütün ermeni gruplarında bu oylamayı görebilirsiniz. bu tarz oylamalara nasıl ermeniler katılıyorsa aynı şekilde bizim de katılmamız gerekir. propoganda, sesini duyurma dediğimiz olay budur. konuyla ilgilenen başka milletlere baktıkları zaman aslında bu olaya karşı çıkan bir kitle olduğunu da göstermektir. tabiki bu tek bir yerde yapılmaz. bu anket, şu araştırma, şu müzik, şu internet sitesi, bu müze derken görüşünüzü kabul ettirmektir. kısaca ermeni diasporasının senelerdir yapıp, sonunda sanki gerçekten bir soykırım varmış gibi insanları kandırmasının panzehiri olacaktır.

not: ayrıca msnbc gibi 3. sitelerde zaten kendi internet sayfalarına tık sayısını arttırmak için böle bir anket açarlar. bu tarz anketler açık ara farkla en fazla oy alan anketlerdir. bu da sitenin reklam gelirlerine para olarak geri döner o ayrı tabi.
güncel Önemli Başlıklar