bugün

TL ye dönüş kararı ile ABD den alınan süt ve süt ürünlerini TL ödeyip alacağız.
Hülooooğg!
Eee tabi ki üretmek için dolar lazım ama değil mi?
banka önüne sütlerini döken bir abi vardı. bu haberi görünce aklıma o geldi. üzüldüm.
Olsun ehohonomi büyüyor. Ne önemi var sütün yerli araba, ataklar, lar lar lar.

Bir kaç patent alma hilesi ile, her haltımız var bizim.

Ama ineğimiz yok sanırım. Pardon tarım bitmişti dimi lan. Türkiye'ye göre Hollanda istanbul kadar bir yer. Ama Hollanda, tarım ve tarım teknolojisinde başı çekerken, 4 iklim gören ülkemizde süt yok.

E olsun.. reisim, yalarun, yutarun.

Zannediyorum ki, ülkemizde bulunan çomarlar hep şebeke suyu kullanıyor. Böyle fikir ayrılışı nasıl olabilir. Hangi dozda veriyorlar bu florürü..
iyi ki abd'ye yaptırım uyguluyoruz.
yaptırım uygular halimiz bile yerli süt endüstrisini bitirip abdli çiftçileri kalkındırmayı hedefliyor.
bir de ilişkiler normalleşirse rte böbreklerimizi abdlilere hibe eder herhalde.
amerikan ineklerini üzecek söylemlere sebep olmuş ithalattır.

görsel

tarım ve hayvancılık ülkesi türkiyeden a dan z ye her şeyini dışarıdan getirten türkiyeye. yeni türkiye çok güşlü dersin kim bilecek.
Geçen gün okuduğum haber suriyelileri öyle acıtasyon ile anlattıki, ekonomiye katkıları varmış, devletten maaş almıyorlarmış vs vs. inandım, buda aynı bunada inandım diyeceğim başlıktır.
1950'lerde süt tozu, şimdi süt ürünleri.

değişen tek şey hükümeti temsil eden insanların suratları ve isimleri.

değişmeyenler ne?

aynı zihniyet, bağımsızlığa aynı darbe, amerikancı zihniyetin aynı yüzsüzlüğü.
Çomarlara durumu sabah gazetesi büyük puntolarla “amerika bizim mandamız oldu” onlar bize süt vs. Satıyor biz onlara demir satıyoruz yazarlarsa çomarlar dünya lideri olduğumuzu düşünebilir.
Bunlar hep amerikanın oyunlarıdır.
Memleketteki inekler süttenmi kesildi.
Yerli ve milli. Sonuçta amerikan mandasıyız amk. Tabi yerli olacak ithal denmez buna.
soran olursa abd bizi kıskanıyor dersin, kim bilecek mk?
http://www.yenicaggazetes...-ithal-edecek-205058h.htm