1. 1.
  Sonunda ağızlarından kaçırmışlardır.

  --spoiler--

  ABD'den PKK itirafı! Afrin'i eleştireyim derken...

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert PKK ile PYD'nin aynı şey olduğunu itiraf etti. ABD'li sözcü, Afrin operasyonunu eleştireyim derken "Türkiye dikkatini IŞiD'den ayırdı ve bu zamanda PKK'nın peşine düşüyor" dedi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'ten bomba bir PKK itirafı geldi. ABD'li sözcü, "Türkiye dikkatini IŞiD'den ayırdı ve bu zamanda PKK'nın peşine düşüyor" diyerek PKK ile Afrin'deki PYD'nin aynı şey olduğunu istemeden de olsa itiraf etmiş oldu. Sözcü, Trump-Erdoğan görüşmesiyle ilgili de bildik ABD tezlerini tekrarladı.

  TÜRKiYE PKK’NIN PEŞiNE DÜŞÜYOR: Nauert Afrin operasyonunu eleştirirken, “Daha önceden çok istikrarlı olarak görülen bir bölgeden şimdi insanların kaçmak zorunda kaldığını görüyoruz. Bu ne kadar utanç verici. Bu ülkenin yaşadıklarını bir düşünün ve şimdi kuzeybatıda yeni bir sorunla karşı karşıyayız çünkü Türkiye dikkatini IŞiD'den ayırdı ve bu zamanda PKK'nın peşine düşüyor. Söylediğim gibi, endişelerimizi paylaşıyoruz ama Suriye'de istikrar istiyoruz” diyerek PKK ile PYD'nin aynı örgüt olduğunu da kabul etmiş oldu.

  Sözcü Nauert, dünkü Beyaz Saray açıklamasındaki, Türk ve Amerikan askerleri arasında çatışma riski doğurabilecek eylemlerden kaçınılması çağrısına atıf yaparak, “Bu da kesinlikle bizim için muazzam bir endişe kaynağı” ifadesini kullandı.

  http://www.internethaber....reyim-derken-1841852h.htm

  --spoiler--
  ... gazeloglu