bugün

günlerdir dünya gündemini ve pek tabiiki ülkemiz ekonomisini yakından ilgilendiren abd'deki ekonomik krize uludağ sözlük yazarlarının üretecekleri çözüm önerileri bütünüdür.
nacizane ilk öneri en kolay ve abd için uygulaması pek zor olmayan bir yöntemdir. abd derhal bir petrol zengini ülkeye demokrasi götürmelidir.(!)...
hayat kadınlarına %18 kdv uygulamak.
(bkz: abdlileri tahliye etmek)
(bkz: abdli mülteciler uçak gemisinde yakalandı)
kemal derviş'in kurtarıcı olarak amerika'da göreve başlaması bir çözüm olarak düşünülebilir. diğer bir çözüm de, dünyanın sömürülmemiş yerlerini sömürmek. amerika sever bunu.
reddedilen son 700 milyar dolarlık paket ile beraber,varlıkları dahi tehlikeye giren önerilerdir.bir oturup bir daha kalkmayana kadar düşündürtebilir.
(bkz: imf nin kapısını çalmak)
aramızda para toplayıp abd ye verelim.
kurban bayramı ile ramazan bayramının yerlerini değiştirerek kurban derisi toplama işinin bu sene abd büyükelçiliğine verilmesi.
öyle ahım şahım bir para değil, hatta bu kriz için devede kulak bile denebilir ama maksat safımız belli olsun. ne de olsa müttefikiz(!)...
kafkasların sıcak havasından yararlanıp havaları daha ısıtarak bu durumdan kurtulabılır.. böylelikle çıkması an meselesi olan kafkas savaşı kısa zamanda cereyan eder ve inekadamlar ise kitle imha silahından tut kuş sapanına kadar her türlü rencide edici silahı kafkaslara cüzi bi fiyatla satabilir ekonomisini kurtarabilir.. Aa! birde şu ıraktaki pekakalıya beleşten silah vermiyomu arkadaş tabi ekonomin çöker gider. bu devirde beleşe mal verilirmi.. aklıma gelmişken aydaki parselledikleri topraklarıda satabilirler aslında. ee adamlar emlak zengini nede olsa..
"buş"un geceliği 100.000 bin dolardan kiralanması ile 700 günde krizden çıkar amerika. ne de olsa "buş" düşmanı "buş" nefreti taşıyan bir dolu zengin var. tavsiyem 100.000 dolardan sonra bir eşek parası ayırmaları. iğrençlik boyutuna kendilerini dahil etmeden intikam almaları..
parasının 40 ta 1 ini-1 trilyon dolarcık- fakire fukaraya dağıtarak kalan parasının bereketli olacağını beklemesi. sonunda bereketlenmeyen parasıyla birlikte batması ve kalan paranın dünya milletleri arasında bölüştürülmesi.
-andavallı amerikalıların tüketim çılgınlığına son verip dünya standartlarında yaşamayı öğrenmesi.
-gereksiz harcamaların, gıda ve enerji israfının önüne geçebilmek(basta amerika).
ılk ıs mcdonals ve burger kıng e el koymak bır sure ıdare eder amerıkayı.
kemal unakıtan'ı abd'ye göndermek olabilir. hiç değilse hayatın da ilk defa hayırlı bir iş yapmış olur kemal abi hem de abd'den dünyanın öcü alınır.

(bkz: sat sat bitmedi)
amerikayı eskiden olduğu gibi haritada yokmuş gibi davranmak yani keşfedilmediğini saymak. bence kısa ama etkili bir çözüm.
edit:niye eksiliyosunuz allah allah benim kendi görüşüm.
- ABD hukumetine kredi limiti 2 trilyon dolar olan kredi karti vermek.
- Kansas'tan tum eyaletlere kaydirak yapmak (insanlarin dotu isinmasin diye sogutuculu minderle birlikte, copyright zihni sinir)
- Beyonce, Jessica Alba, Lindsay Lohan gibi citirlari petrol zengini seyhlerle evlendirmek.
- Suleyman Demirel'i ABD baskani yapmak. Kamer Genc'i west virginia senatoru yapmak (ikisi bir arada)
- The orphan who didn't even grow feather (tuyu bitmemis yetim) kavramini tum amerikalilara ogretmek
"kriz değildir" bunu söyledğimde bazıları sopayla üzerime yürüyecektir. o zaman çözüm önerisine de gerenk yoktur.
servet transferinin en şaşalı şekilde yaşandığı bir piyestir.

+ bak şimdi ben bir kurtarma planı yapıcam. siz kabul etmeyeceksiniz. borsa düşecek. mal al.
+ sonra ben kurtarma paketini yenileyip yeniden göndericem. sat
- tamam abi.

yordunuz lan beni.
çin , rusya ve almanya'nın ellerinde olan fazla paraları abd'ye düşük faizle kredi vermesi ve abd'nin o paraları piyasaya enjekte etmesi.

yoksa abd kendi para basma yoluna giderse durum daha kötü olabilir.
komünizme geçmek. *
yılın en başarılı ''malı-ye bakanı' seçilen

sayın kemal unakıtan'ın devreye girmesiyle çözülecek sorundur.

süper gençler: erdoğangilleri ve kendi evlatlarını da beraber götürürse abd kalkınma planı daha da hızlanacaktır.
(bkz: amerika 70 cent e muhtaçmış diyorlar)
ekonomilerini elinde tutan yahudilere yalakalık babında bir kaç adım atılması veya hangi isteklerini yerine getirmedikleri için ekonomileri çökertildiyse o isteğin bir an evvel gerçekleştirilmesi sorunu çözecektir.
yardım kampanyası açalım.
yazık valla, ne de olsa velinimetimiz ve de müttefikimiz.
hadi beyler, hanımlar gönlünüzden ne koparsa..!
batar matar da komünistler keser hepimizi mazallah...
ayrıca,
(bkz: abd battığı için biz de batmış sayıldık)
deniz fenerini devreye sokmak kesinlikle işe yarayacaktır.
hemen kuzeydeki kanada'nın hammadde kaynaklarını yağmalamak.
ulan çok mu fazla travian oynuyorum ne...
güncel Önemli Başlıklar