1. ?.
  günlerdir dünya gündemini ve pek tabiiki ülkemiz ekonomisini yakından ilgilendiren abd'deki ekonomik krize uludağ sözlük yazarlarının üretecekleri çözüm önerileri bütünüdür.
  nacizane ilk öneri en kolay ve abd için uygulaması pek zor olmayan bir yöntemdir. abd derhal bir petrol zengini ülkeye demokrasi götürmelidir.(!)...
  2 -1 ... protest sanayici
 2. ?.
  hayat kadınlarına %18 kdv uygulamak.
  2 -1 ... son of the sun
 3. ?.
  (bkz: abdlileri tahliye etmek)
  (bkz: abdli mülteciler uçak gemisinde yakalandı)
  1 ... beitar jerusalem
 4. ?.
  kemal derviş'in kurtarıcı olarak amerika'da göreve başlaması bir çözüm olarak düşünülebilir. diğer bir çözüm de, dünyanın sömürülmemiş yerlerini sömürmek. amerika sever bunu.
  5 -1 ... tabutta yarim vole
 5. 1.
  reddedilen son 700 milyar dolarlık paket ile beraber,varlıkları dahi tehlikeye giren önerilerdir.bir oturup bir daha kalkmayana kadar düşündürtebilir.
  ... amadeus
 6. 2.
  (bkz: imf nin kapısını çalmak)
  ... pilotmont
 7. 3.
  aramızda para toplayıp abd ye verelim.
  2 ... syme
 8. 4.
  kurban bayramı ile ramazan bayramının yerlerini değiştirerek kurban derisi toplama işinin bu sene abd büyükelçiliğine verilmesi.
  öyle ahım şahım bir para değil, hatta bu kriz için devede kulak bile denebilir ama maksat safımız belli olsun. ne de olsa müttefikiz(!)...
  1 -1 ... protest sanayici
 9. 5.
  kafkasların sıcak havasından yararlanıp havaları daha ısıtarak bu durumdan kurtulabılır.. böylelikle çıkması an meselesi olan kafkas savaşı kısa zamanda cereyan eder ve inekadamlar ise kitle imha silahından tut kuş sapanına kadar her türlü rencide edici silahı kafkaslara cüzi bi fiyatla satabilir ekonomisini kurtarabilir.. Aa! birde şu ıraktaki pekakalıya beleşten silah vermiyomu arkadaş tabi ekonomin çöker gider. bu devirde beleşe mal verilirmi.. aklıma gelmişken aydaki parselledikleri topraklarıda satabilirler aslında. ee adamlar emlak zengini nede olsa..
  1 ... vladurakul
 10. 3.
  "buş"un geceliği 100.000 bin dolardan kiralanması ile 700 günde krizden çıkar amerika. ne de olsa "buş" düşmanı "buş" nefreti taşıyan bir dolu zengin var. tavsiyem 100.000 dolardan sonra bir eşek parası ayırmaları. iğrençlik boyutuna kendilerini dahil etmeden intikam almaları..
  1 ... ketoral sampuan