1. 1.
  abd'de yaşanan korkunç olay.

  ABD’nin Minneapolis eyaletinde dolandırıcılık suçuyla yakalanan bir kişi, kendisini gözaltına almaya çalışan polisler tarafından boğularak öldürüldü.

  ABD polisi dizi ile şüphelinin ensesine yaslayarak nefessiz bıraktı. Yerde yüzüstü yatan adamın defalarca ''Nefes alamıyorum'' sözlerine aldırış etmeyen polis, adamın üstüne tüm gücüyle yüklendi. Polisin bu hareketi sonrası şüphelinin solunum yolları tıkandı.

  Minneapolis polisi gözaltına alınan kişinin daha sonra ‘tıbbi problemden’ dolayı öldüğünü açıkladı. Görüntülerde adamın bir süre sonra hareket etmediği görülüyor. ismi açıklamayan şüphelinin Hennepin bölgesinde Tıbbi Merkeze kaldırıldığı ve daha sonra vefat ettiği belirtildi.

  kaynak: https://www.mynet.com/abd...arak-oldurdu-110106522217
  3 -3 ... kahraman zorbey
 2. 2.
  dün hüngür hüngür ağlamama sebep olan haber. haberi sonuna kadar izleyemedim, kalbim sıkıştı. adamı yakalamışsın zaten daha ne istiyorsun? adam "nefes alamıyorum." dedikçe diziyle boynuna daha da bastırıp ölmesine neden olan şerefsiz polis, sadece görevden uzaklaştırılmış.

  bunun üzerine eylemciler sokaklara dökülüp, protestoya başlamış. o polisi umarım bulup yaşadığına pişman ederler.

  https://twitter.com/euron.../1265570983953432582?s=20
  14 ... wendy webster
 3. 3.
  Birinin bunlara Van minüt çekmesi lazım.

  Öldürmeyi en iyi bilenlerin ortak özellikleri.
  6 ... tea man
 4. 4.
  bekçi kimlik sordu diye havlayan ılık götlü itlere izletilmesi gereken olay.

  türk polisi dünyanın en merhametli polisidir.
  12 -16 ... telefoncu ekrem ii
 5. 5.
  Liberalist, insan haklarına saygılı ameriga değil mi bu ya? Adam boğazlıyorlar ama.

  Sokakta millet birbirini vuruyor.

  O adam yüzde 99,99 maddi gücü yüksek birisi değildir. Liboşların cenneti öyle.

  Parası olmayanı öldüren polis ceza bile almaz. Sıradan bir durum ABD'de. Açıp bakın biraz her gün neredeyse polis 1-2 kişi öldürür.
  4 -2 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  sarı kafanın sonunu getirecekler.
  6 ... lord of the pilihoz
 7. 7.
  konuyla alakalı twitter da bi video altına yazdığım yazı vardı daha bu sabah. videonun konusu da, köpeğini bağlamayan bi kadını zenci uyarıyor. kadın da bi zenci asla bana böyle bi uyarıda bulunamaz bekle şimdi diyip polisi arıyor ve yalan yanlış ifadelerle adamı yakalamalarını istiyor. adam da bunu videoya kaydetmiş. bu video altına yorum yapmıştım. direkt kopyalayayım

  " yalnız burada büyük bi problem var şu an. bazı şeyler normal gelişmez. bir değişim yaratmak istiyorsan önce insanları bölmeyi başarman gerekiyor ki böldüklerin üzerinden etki yaratıp gücü eline alana dek bu süreci istismar edebilesin. bazı örnekler :

  kürt - türk , alevi - sünni, sağcı - solcu, dindar - ateist , açık - kapalı, monşer - yobaz, fenerbahçeli - galatasaraylı gibi gibi.

  bu tarz tüm örneklerin yarattığı etki aynıdır. kendi destekçilerini yaratıp güç toplamak. örneğin futbol maçlarında bi takımın sabit taraftarı

  olmazsa, o takım büyüyemez. insanlar futbolu sadece güzel bir spor dalı olarak görüp güzel maçlardan keyif alarak izlerse o iş orada kalır. takımlara bağlanmazlarsa, kulüplerin peşinden koşmazlarsa ne formalarına para öderler ne bilekliğini alırlar ne bayrağını kovalarlar.

  sadece uzaktan yahut tribünden izler geçerler.

  fakat ortaya bir ayrım koyduğun zaman insanlar arası çekişme gerçekleşir ve herkes kendi seçtiğinin daha güçlü olmasını ister. daha fazla destekte bulunur daha çok forma alır daha çok maçına gider daha çok yardımda bulunur.

  ayrımların yönetimi böyle gerçekleşir. abd de geçen gün george floyd adındaki zenci adam polis tarafından boğazına diz bastırılarak nefessiz bırakılıp sokak ortasında öldürüldü. şimdi de bu ırkçılık videosuna denk geldim 38 milyon izlenmiş ki twitter için çok yüksek bi sayı

  tüm bu süreç tamamen tesadüfi mi gelişiyor? zannetmem.

  2 ihtimal var.

  1. abd'de yaşayan insanları eskiden olduğu gibi ayrımcılığa sürüklemek ve insanların kendi aralarında nefret tohumları ekerek yönetip yönlendirenlerin ne boklar yediğini merak etmelerini engellemek.

  2. gündem değiştirme çabaları. şu an virüsten ötürü bu süreçteki başarısızlığının cezası olarak herkes sarı kafaya yükleniyor. bu ülkede de her bu tarz olaylarda sürekli bi anda yeni gündem ortaya çıkar. bi yerde şehit olur, bi sokakta kadın öldürülür, bi yerde bomba patlar

  haliyle gündem bi anda başka konulara döner. birileri artık konuşulmaz olur, unutulur. insanlar yeni olaya odaklanır. tabi futbol maçlarını, survivor ı falan da unutmamak lazım. bayıla bayıla izlendikleri için ülkede ne olmuş ne bitimiş kimin sikinde, aç survivor ı geç.

  özetle, bu ırkçılık muhabbetlerinin kendiliğinden ortaya çıktığını zannetmiyorum. bilinçli eller tarafından algı yönetimi için oluşturulmuş olması çok muhtemel. özellikle polisin zenciyi öldürmesi inanılmaz saçma bi olaydı. bu da o işin tuzu biberi oldu.
  5 ... hastayim ulan sana
 8. 8.
  "i can't breath"
  1 -1 ... da ta
 9. 9.
  (bkz: acab)
  1 ... otuzluk dulun soguk yatagi
 10. 10.
  Abd'de artık polislere verilen yetkilerin kısıtlanması şart. Her 2 yıldan bir böyıe olaylar oluyor, polislerin yetkileri azaltılmazsa böyle de devam eder.
  ... tibuk