bugün

pilotun gözünün dikiz aynasına kitleneceğini bilen havacılık dairesinin aldığı emniyet tedbiridir.
(bkz: havacılık dairesi)*
Deniz Baykal'ın anayasa mahkemesine götüreceğini düşündüğüm karar. Ama doğru a.q bu aralar götürmez kendisi şu an çarşaflılara rozet takmakla meşgul.
(bkz: abd malezya olur mu)
arizona amerikanın göbeğindeki muhafazakar bir bölgedir. bu ve bunun gibi olaylar adamın günlük yaşamlarında yüzlerce kez oluyor. ama türkiye ile amerikayı bu yönden karşılaştırmak isteyen arkadaşlara sosyal yaşantıyı ve refah düzeyini de karşılaştırmalarını öneririm.
ülkemizde olması halinde anayasanın 2. maddesini ihlal etmek kapsamında değerlenrilerek aforoza ve medyanın toplu taarruzuna maruz bırakacak eylem.
olası hürriyet manşeti;
(bkz: abd iran a)
(bkz: dinciler iran a)
onlar yaptıklarında yasal bir yaptırım uygulanmış olur ama bunu bir müslüman ülke uygularsa ya da uygulamaya kalkarsa gazete manşetlerine yerleşilir. hoşgörüsüz, geri, cahil oldugumuz iddia edilir.

(bkz: dünya gerçekten kavonoz dipli sanırım)
taş gibi bir amerikan çıtırının "burası aile uçağı ve sen fazla tahrik edicisin" şekilnde bir açıklama yapılarak uçağa alınmadığı durumdur.
aile uçağı kavramı nedir diye sormamıza bile gerek yok, zaten ülkemizde öyle bir kavram yok. fazla uzatmadan sadede gelelim. galiba amerikanlar bizim için uygun gördükleri ılımlı islam modelini biraz değiştirip kendi dinleri ve olmayan gelenekleri çerçevesinde ılımlı bir şekilde uyguluyorlar.
yani abazalar için rüyalar ülkesi olan, high school partylerde kızların çıplak gezdiği, sağda solda sevişgenlerin kimseye aldırmadan seviştikleri bir ülkede böyle bir yasak hakikaten çok saçma geliyor kulağa. ne diyelim, allah akıl fikir versin.
uçaktan atılan hatun kişiye
+kıyafetiniz çok açık insanları tahrik ediyor.
denmiştir. hatun kişi de
-aa neresi açık ki?
sorusunu soduğunda
+hepsi hepsi!
cevabını almıştır.
müslüman ülkelere haçlı savaşı başlatan yeni muhafazakarlık eğiliminin ülke içindeki yansımalarındandır.

ama farketmez değil mi efendim muhafazakarlık olsun da çamurdan olsun, ölen yüzbinlerce ırak' lı önemli mi?

yeter ki böyle medeni! bir ülkeden verilecek örnek olsun,

biz de olsa imansız medya kıyameti koparırdı değil mi ?

sen de zaten böyle sıradan bir olayı yerinde gördün, amerikan medyasına yansımadı, hiç tartışma yaratmadı,
hatta büyüyüp dünya basınına konu olup, önüne kadar gelmedi.
(bkz: lanet olsun adamım tehlikenin farkında mısın)
türkiye'deki yüzde 20'lik başı bozuk tayfanın uğruna amerika'da da cumhuriyet mitingleri düzenlenmesini beklediğimiz hadise...

baş slogan olarak da;
(bkz: amerika laiktir laik kalacak)
bazı konuların hala aşılamadığının göstergesi olan olay. efendim ben bu olaydan -başlığı görene kadar- habersizdim. ya bunun gibi bir şey türkiyede olsaydı. galata köprüsünde kızıyla balık tutmaya gelen kadının rüzgardan yanlışlıkla eteğinin açılmasını günlerce olay yapan türkiyeyi, bu ve benzeri bir olay olunca vay efendim türkiyede şeriat var, nasıl mini etekle almazlar, bu ülkede türbanlılar kadar mini etekliler de var diye saatlerce tartışırlardı.

şu an ismini hatırlayamadığım bir ülke var. o ülkenin tüm gazetelerinde bu ülke çok güzel bir yer, paranızı burada değerlendirin, buranın insanları çok iyi gibi olumlu haberler çıkar hep. ama gelin görün ki bu ülke dünyada en çok iç savaş ve karmaşa yaşayan ülkedir.

üstüne basa basa (bkz: medya)
(bkz: uçkura sahip olamama)
southwest havayollarıyla san diego dan arizona ya gitmek isteyen kyle abbert i uçağa almazlar. kendisine; kyla, bak yavrucuğum bu bir aile uçağı sen bu eteğinle insanları tahrik edersin, bindirmeyiz seni uçağa böyle demişler...
ülkemizde olsa böyle birşey sizi görün o zaman şenliği, avrupa birliği meclisinde bile tartışırlar bunu, ab ye alınmama gerekçesi olarak sunarlar bize.
güncel Önemli Başlıklar