bugün

pkklıların işlerine gelince ne kadarda mazlum ne kadarda ezik olabildiklerine bir başka örnek.
ulan okudukça yüreğim parçalanıyor sanırsınki balkan harbinde iki cephe arasında kalmış göçebe çocukları.
vah vah...
çok ilgili başlık:
(bkz: modern ajitasyon ve propaganda)
(bkz: koroya ses ve yürek vermek)

(bkz: çocuk korosunun, bedenleri küçük ama yürekleri büyük üyeleri)

(bkz: sen git örgüt liderlerin gelsin anam)

(bkz: bu ayaklar kokuyor)
açılması gayet normal soruşturmadır. Türkiye'nin resmi dili türkçe'dir ve değiştirilemez bu böyle biline...

(bkz: tek bayrak tek devlet tek millet tek dil)
marş dediğimiz melodiler bir toplumun kahramanlıklarını övmek için yazılan ritmik şarkılardır.

hadiseyle ilgili beni meraka iten bir başka durum ise budur. kürtler hangi kahramanlıklarını övmek istemişler ki kürtçe marş yazıp çocuklara söyletmişler?

ne gibi bir kahramanlıkları var ki hainliklerinden başka?

ya da yine düşünüyorum da bu marşlarla hangi askerleri yürüyecek rap rap?
'marş'ın 'mars' diye gorunmesiyle 2 dakika basligin ne demek istedigini dusunmeme neden olan baslik.neyse ustune tiklamak aklima geldi de gec de olsa anladim.*
türkiye'de yaşamanın getirdiği çok doğal bir sonuçtur bu. kürtçe şarkı söylersen hakkında bölücülük yaptığın için soruşturma açılır, nedendir bilmiyorum kürtçe'nin öyle bir tonlanışı var.
mesela almanca şarkı söyleyen birine geçen sene "çok kabasın" diyerek soruşturma açmıştık. bu kadar da kabalık olmaz yahu, avrupa'nın göbeğinde yaşıyorsunuz bir de, azıcık kibar olun.
fransızca konuşan bir erkeğe ahlaksız teklifte bulunuyor kızlarımıza diye soruşturma açtığımız da olmuştur. ne ulan öyle "je t'aime" falan. resmen sexe davet. sen kalk medeniyetin beşiğinden gel buralara, kızlarımıza ahlaksız teklifte bulun. ha kendini savundu şerefsiz adam, ben öyle bir şey demek istemedim dedi; ama inanmadık tabii. o ses tonlamasıyla çok belli ki yatağa atacaktı bacılarımızı.

ahh ahh ne çekiyoruz biz bu bizden olmayanlardan. dünya türkçe konuşsa bir rahatlayacam ki sormayın.
ülkenin parasıyla gidip abidik gubidik marşlar okutan zihniyete helal olan davranış.
ha gidip marş okudun, boyun uzadı, kürt devletinide kurdun dönme türkiye cumhuriyetine kal orda sonsuza kadar marş oku ama yok orda iki sivri zekalı çocukları kullanıp marş okutup örgütün gözüne girecek ya kim takar çocukları.
afferim okutun marşları kurulucak o marşlarla kürt devleti.
kürt devleti beklerken babayı alanların ajitasyon yapmasından öte birşey değildir.
Zaman kaybına neden olacak davranış. Direkt sokuşturmaya geçilmelidir.(Çocuklara değil tabi ki.)
yine klasik türk-kürt meselesine dönüş(türül)müş olaydır.

15 milyonluk bir halka hem de bu topraklarda dört bin yıldır yaşayan bir halka çok görülen ve asla kendi istekleriyle anadoluya hicret etmiş gürcüler çerkezler v.s gibi binlerle ifade edilen azınlıklarla karşılaştırılmaması gereken bir halkın mağduriyetinin ifadesidir.
klasik türk - kürt meselesi değildir.
mesele terör örgütü ve onun sözlükteki yandan yemiş destekçilerinin propangadası meselesidir.
150 milyon nufuslu * halkın meselesi hiç değildir.
(bkz: 432786438276438254 milyonluk kurt nufusu)
güncel Önemli Başlıklar