1. 1.
  tam da payitaht abdülhamid adlı yalan dizinin yayın gününe denk gelmiş hadisedir.

  sen kolpadan dizi yaparsın, yalanlarla süslersin.
  ama hareket ordusu gelir uykuların kaçar.

  yine gelecekler selanik'ten...
  17 -13 ... tengir budun
 2. 2.
  ittihatçılar, yâni hürriyet kahramanları (!) yâni sultan abdülhamid’in 33 yıl ayakta tuttuğu imparatorluğu 10 yılda dağıttıktan sonra memleketten kaçan kişilerdi.

  -h. nihal atsız.
  7 -8 ... kazangap
 3. 3.
  pek mübarek bir gündür. kutlu olsun...
  7 -4 ... rumeli71
 4. 4.
  eğer ki ittihat ve terakki o gün ihtilal yapmasaydı bugün türkiye cumhuriyeti diye bir devlet yoktu.

  ittihat ve terakki 33 senelik yanlış politikaları 5 senede anca bu kadar düzeltebildi.
  3 -3 ... ateistvaiz
 5. 5.
  109 sene sonra konuşması kolay olan meselelerdir.
  ... melevan
 6. 6.
  bir ingiliz sefirinin at arabasındaki atları çözüp kendilerini bağlayıp sefiri ve mahiyetindekileri istanbul'da gezdirenlerin torunları, dedelerinin yaptıklarına tabi ki alkış tutacaklardır.

  katran kaynamakla olur mu şeker, cinsini siktiğim cinsine çeker.
  -3 ... eychdi
 7. 7.
  bir anlam ifade etmeyen hede.

  abdülhamit kusursuz padişah değildi, hatta toprak da kaybetti. 33 yıl toprak vermedi falan diyenlere aldanmayın. ancak şöyle bir gerçek var ki ülkeyi 33 yıl boyunca idare etti. önce gelenlerin yapmadıklarını yapmaya çalıştı ve yaptığı güzel şeyler de oldu. demiryollarından tut eğitim mecralarına..

  illa sikimsonik rekabetlere gireceksiniz amk, evet.
  1 -1 ... tifobakteri
 8. 8.
  öğren yavrum ki on temmuz bayramların en büyüğü,esir millet böyle bir gün zincirini kırdı, söktü.ondan evvel geçen günler, bilsen ne siyahtı.milletin her iyiliğini düşünecek padişahtı; halbuki o zaman sultan, insan değil, canavardı, canlar yakar, kan dökerdi, millet ondan pek bîzârdı! gibi saçmalar, kim bilir hangi kırılası kalemlerle yazılarak okuma kitaplarına geçiyor, körpe beyinlere sultan hamîd düşmanlığı aşılıyordu.
  bu düşmanlığı aşılayanlar ilkönce ittihatçılar, yâni hürriyet kahramanları (!) yâni sultan abdülhamid’in 33 yıl ayakta tuttuğu imparatorluğu 10 yılda dağıttıktan sonra memleketten kaçan kişilerdi. ittihatçılardan sonra da ermeniler, rumlar, yahudilerdi. yâni, yabancıları işe karıştırarak türkiye’yi batırmak için osmanlı bankası’nı basan, anadolu’da kargaşalık çıkaran ve avrupa’nın gık demesine meydan vermeden sultan abdülhamid tarafından tepelenen ermeniler; yani balkanlara saldırıp karışıklık çıkarmak ve yine yabancıların da işe karışması ile türkiye’yi parçalamak isterken sultan hamid tarafından 1897’de tepelenen yunanlılar (ve bizdeki adı ile rumlar ); ve filistin’de bir yahudistan kurmak teşebbüsleri sultan hamid tarafından önlenen yahudi’lerdi.

  (bkz: hüseyin nihal atsız)
  3 -2 ... kazangap