1. 1.
    akp döneminde gönderilmiştir.
    abdülhamid i okullarda iyi anlatın genelgesi

"abdülhamid'i iyi anlatın, 33 yıl başarılı bir şekilde devleti ayakta tuttu diye anlatın" şeklindeki genelge.

komedi resmen.

e tabi ülkenin cumhurbaşkanı abdülhamid'in 33 yılda toprak kaybetmediğine ve ayrıca idam edildiğine inanıyor ve bunu söylüyor.
    ne yapacaklardı?
    cumhurbaşkanına, "yanlış anlatıyorsunuz" mu diyeceklerdi, cumhurbaşkanını düzelteceklerine, öğrencilere yanlış bilgi verirler ve bu iş huzur içinde çözülür...
    33 -10 ... tengir budun
  2. 2.
    Bir sakıncası yok. Tarihi her karakter anlatılabilir iyisiyle kötüsüyle veya yaptıklarıyla. Abdülhamit'in yaptığı güzel şeyler de anlatılabilir. Her şeyi kötüydü ya da hiç güzel bir şeyi var mıydı da denilemez kendisine, sadece halk odaklı yaptırdığı çalışmalar üzerine kitabı var elimde. Ölümünün de yüzüncü yıl dönümüymüş. Tarihimizdeki iyisiyle kötüsüyle bir karakter haliyle kendisinin anlatılmasında bir sakınca görmüyorum ben.

Edit: Abdülhamid gelmeden önce ülke uzay çağındaydı da o mu düşürdü ülkeyi, tarafsız tarih anlayışı lazım.
    8 -7 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    Ülke ülke değil bok çukuru. Abdülhamd i iyi anlatınmış, lan oğlum sittirin gidin. Abdülhamid kim amk?
    7 -4 ... konglamere lenf nodu
  4. 4.
    sakın 1.5 milyon km kare toprak kaybettiğini söylemeyin.
    9 -2 ... adrian monk
  5. 5.
    ben başlıyorum o halde..
    ... promocemo
  6. 6.
    Milli eğitimi baykuşçular basmış dediğim genelge. Hepiniz abdulhamid olsanız kaç yazar, birimiz enver olduktan sonra.
    1 -2 ... dul kadinin cocugu
  7. 7.
    eksik içerikli bir genelgedir. şu hususları da içerebilirdi:

(bkz: abdülhamit in edward jorris e gösterdiği merhamet)

(bkz: ikinci abdülhamit in mazlum askerlerini astırması)

(bkz: payitahtına rus zafer anıtı diktiren padişah)

(bkz: abdülhamit in kıbrısı ingilizlere savaşsız vermesi)

(bkz: ikinci abdülhamit in çarşaf giymeyi yasaklaması)

(bkz: abdülhamit arap harflerine karşıydı)

(bkz: abdülhamit in panislamizm heveslisi olduğu yalanı)

(bkz: memlekete denizkızı rakısını kazandıran padişah)

(bkz: abdülhamid dönemi açılan rakı fabrikaları)
    6 -4 ... rumeli71
  8. 8.
    iyi anlatın derken olmadığı biri gibi tanıtın dememiş . daha çok vurgulayın demiş .

tengir budun ile kolpa haberler.
    3 -3 ... marvolo riddle 2
  9. 9.
    google'ı icat eden adamın birkaç cümleyle geçiştirilmesi zaten kabul edilemez bir durumdu. rivayetlere göre han hazretleri ilk kodu saray'ın garajında yazmış, bu da hoş bir anektot olarak öğrencilere aktarılmalı.
    2 -1 ... nesgayfe
  10. 10.
    Halife Sultan Abdülhamit ' rom' içerdi. TV söyleşisinde de torunu Ertuğrul Osman Efendi, 'Dedeniz Abdülhamit Han alkol alır mıydı?' sorusuna şu cevabı vermişti. izahı da şöyleydi: 'Karayip Adalarının içkisi olan rom, şekerkamışından elde edilir. Kısacası şeker suyudur. Dedem şekerkamışından yapılan 'rom'u islamdaki içki yasağının dışında olarak yorumlamıştı.

diğer icraatleri için;
    http://blog.milliyet.com....ildi-/Blog/?BlogNo=560160
    2 ... tierraylibertad