1. 1.
  Ülkemizde her geçen gün evlenme oranları azalıyor ve bekar olarak yaşayan fert sayısı artmaktadır.Herkes evlenmeyenleri niye evlenmiyorsun diye boş cümlelerle eleştiriyor.Halbuki olayın özüne inince kız isteme,söz,nişan,nikah,kına,düğün,balayı....sonu gelmeyen gelenekler. Birde son zamanlarda bu geleneklere ev ve araba sahibi olma kriteri eklenince evlilik çoğusu için hayal oldu.Gösterişin ön planda olduğu günümüz evlilikleri zengin geleneği olma yolunda ilerliyor. Çoğusu evlenip yıllarca geleceğini ipotek altına alarak kredi borcu ödeyeceğine bekar kalmayı yeğliyor. En iyi ihtimal mütevazi bir köylü kızıyla sade bir törenle evlenmek. Eminim ki oda bu şartları fazlasıyla isteyecektir.
  5 ... hunter08
 2. 2.
  düğün başlı başına gereksiz abartılı bir gelenektir. safi zarar aq.
  1 ... acilmayan eti puff paketi
 3. 3.
  Zorlaştırdıkça zorlaştırdılar. Millet zaten ekmek bulamıyor yemeye birde 100 binler 200 binler dönüyor bu şatafat saçmalığında. Sonra diyorlar neden millet evlenmiyor diye. Ulan başlık parasına bile razıydı bu adamlar be. Hiç olmazsa düğün ucuz balayı yoktu.
  6 ... kale3112
 4. 4.
  hemen hemen maddi olarak her şeyin erkeğe yıkılmasıdır. illa ki kadında zorluklar yaşıyor inkar edilemez. ancak çoğu evlilikte ( yüzde 70 kadarı diyebiliriz ) kız evi naz evidir diyerek damat adayının anası ağlatılıyor. kız buna ( zorluk yaratılmasına ) razı gelmese bile ( çoğu gayet güzel razı geliyor hatta onuda isterim bunu da isterim diye iyice müşküle sokuyorlar ) ailesi kendisine görev edinip damada girişiyorlar. hali ile damat adayı da baba destekli veya kendi geliri ile maddi olarak rahat birisi değilse ya vazgeçiyor ya büyük bir borcun altına sokuluyor. sonrasında sorunlar sıkıntılar alıp başını gidiyor.

  oysa ki burada olması gereken amaç yuva kurmak isteyen iki kişiye elden gelen tüm desteğin verilmesi ve evliliğe teşvik edilmeleri.

  - oğlunuz ne iş yapıyor ?
  + x firmasında x görevinde
  - evi var mı ? arabası var mı ? maaşı ne kadar ?

  tamam iyi güzel ama sizin kız ne iş yapıyor ? evi var mı ? arabası var mı ? maaşı ne kadar ? tamam evladınızın sıkıntı çekmesini istemiyorsunuz bu en doğal hakkınız ama erkeği de bu kadar ezmek doğru değil. hayatı boyunca kirada oturmuş dar gelirli bir aile düşük gelir ile çalışan kızlarına talip olan adamın ( 25 yaşında uğraşıp borcun altına girip ev sahibi olmuş ama beğenmiyorlar ) 2.evi, arabası yok diye kızı vermiyorlar arkadaş. sen niye yapamadın o istediklerini o yaşına kadar otur da bir düşün önce.
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  O çeyizleri o bohçaları gördüğüm zaman dilim nutkum tutuluyor. Neden böyle şatafatlı bir yaşantı peşinde şimdiki kızlarımız anlamıyorum hiç.
  2 ... kapkan
 6. 6.
  yakin zamanda bir arkadas evlendi.
  her gorustugumuzde baska bir masraftan bahsediyordu.
  en son 23 bine bir yatak odasi kakmislar adama.
  adam borca girdi bir ton o yatagin ustunde ya erekte olmaz borclardan ya da sinirden 3 gun 3 gece nefes aldirmaz o kadina.
  bence burada evlenecegin kadinin rolu cok buyuk.

  illa pahali bir yatakta dollenmek istiyorsan ona gore bir erkek bulmalisin.

  bu ustu ortulu bir ticarat kendini daha once gormedigin luks yasami elde etmek icin satmaktir.
  1 ... beton baris