1. 1.
  bolu da kurulmus universite.site adresi http://www.ibu.edu.tr. (bkz: ukte dolduruyorum)
  2 ... hexagram
 2. 2.
  boluyu sevdiren okul.izzet Baba'nın *en kıymetli mirası.izzet Baysal Vakfı sayesinde yeni fakülteler açarak,çok yakın zamanda Türkiye'nin belli başlı üniversiteleriyle aynı seviyeye geleceğine inanılan ilim irfan yuvası.
  ayrıca;
  (bkz: sevinçliyiz hepimiz yaşasın okulumuz)
  http://www.myibu.com
  3 -1 ... estaditataglia
 3. 3.
  tıp fakültesinden sora diş hekimliği ve mühendizlik fakültesinin inşaatını devam ettiği ve önümüzdeki ögretim yılına egitime girecegini tahmin ettiğim ilk vakıf üniversitesi olan üniversite.
  2 ... ozkrm
 4. 4.
  BOlu Şehrinin SEviLmesine SEbebiYet veren, BuLunMaz ArkaDaşLıkLar ediniLen, dağlArın tepelerinden şehre bakan ilim irfan yuvası.
  (bkz: dağlar kızı reyhan)
  9 ... kurabiye_monster
 5. 5.
  vakıf destekli devlet üniversitesi. tercih formunun liste başı. karaköy minübüslerinin ekmek kapısı.
  (bkz: tekel)
  6 ... spec
 6. 6.
  genellikle istanbullu ve ankaralı öğrencilerin çoğunlukta olduğu, kampüsünde muhakkak bir inşaat alanı bulunan, büyük değiliz belki, ama şiriniz meyilli, yeni gelenler için potansiyel hayal kırıklığı, ayrılacaklar için (mesela ben) umulmadık bir şekilde uğruna ve ayrılığa ağlamayı hak edecek kadar alışılan, kışları soğuk ve yağışlı yazları sosyal demokrat,kampüs kız yurdunun altında toprak kayması bulunan, zaten allahın dağına kurulu olan, biraz kendinizi sıkarsanız esen yelle birlikte yosun kokusunu duyabileceğiniz * siyasetle pek işi olmayan ve üzerine daha çok şey yazılacak olabiliteye sahip ömür törpüm, platoniğim, başkentim...
  10 ... grejuva
 7. 7.
  kampüsünün kurulu olduğu alan itibariye <rüzgarına kapılıp savrulmadığınız takdirde> her an doğayla iç içe olabileceğiniz, özellikle her mevsim apayrı renkler alan ağaçlarına hayran olduğum, ancak "sosyal aktivite mi? o da ne?" sorularını sormak durumunda bıraktığından mıdır bilinmez, durmadan börtü böcekle avunmaya çalışdığım, tercih formunun liste başı olan üniversite. içinde bulunduğum 4. senede bile bir türlü derli toplu olduğunu göremediğim, zaman zaman şantiye sahası izlenimi veren, ancak vizyonu gereği büyük oynayan/oynamaya çalışan, gelecekte adından daha sık söz edileceğine inandığım bir kurumdur aynı zamanda..
  3 ... even in death
 8. 8.
  truman show'daki gibi üstünün kapatılması ve sera ortamı yaratılması gereken okul. zira her sene ortalama 59 öğrenci yemekhaneye giderken rüzgardan telef olmaktadır. *
  6 ... filleri kurtaran adam
 9. 9.
  zaten zengin olan bolu halkının ganimetini katlamasını sağlayan bacasız fabrikadır. eski rektör yaşar akbıyık'ın bolu gündem gazetesi'ndeki bir açıklamasında söylediği gibi:
  - esnafa müjde, yaz okulu bu yıl da var!
  5 ... teachero
 10. 10.
  bolu'lu ev sahiplerini zengin eden öğrencilerle dolu üniversite. kardeşim bir ev kirası 800 ytl olur mu lan tunalı hilmi de o paraya ev yok terbiyesizler.
  4 ... nvrs