Advertisement

 1. ?.
  türkiye nin potansiyelinin farkına varmış olan ab nin "türkiye dev bir tarihi olan, büyük bir ülke" * sözleri ile ortaya koyduğu durum.

  limanların açılmaması konusunda sert çıkan türkiye ile, bırakın müzakereleri kesmeyi, muhabbeti gittikçe arttırmaktadırlar.

  - eeeee yani.
  + dikkat edelim. bunlar yalamaya başlayınca, peşinden bişeyler gelir.
  -3 ... pilotmont
 2. ?.
  hala devam eden yalakalıktır. türkiye gümrük birliğini rumlar için uygulamamaktadır. ve o herşeye hayır diyen ab müzakereleri tren kazasına uğratmaktan cekinmektedir.

  adamların büyümesi yıllık ortalam %1,2 komik yani. türkiye nin ise son 4 yıl ortalaması %5 in üzerinde *ab büyüyecekse, türkiye ile büyüyecektir.
  -1 ... pilotmont
 3. ?.
  rollerin yavaş yavaş değişmesi durumudur. türkiye nin açık restine karşı görüşmeleri kesme cesaretini gösterememişlerdir. bundan sonra sonra türkiye istediklerini yavaş yavaş almaya başlayacaktır. hükümetin secim silahını kullanmaya başladığının işaretidir.

  hükümet secimi ve kamuoyunun azalan ab desteğini bahane ederek yavaş davranmasıyla türkiye bazı kazanımlar elde edecektir.

  (bkz: kktc ye izolasyonların kalkması)
  -2 ... pilotmont
 4. ?.
  (bkz: neden acaba) denilesi hadisedir.
  ... dr rocco amca
 5. 1.
  son zamanlarda gundemden dusmeyen erke donergeci bulusu haberi dogru cikarsa gerceklesebilecek hadisedir.
  -1 ... requiem
 6. 2.
  henüz alacağı tavizler bitmemiş olduğu için, oyalama taktiğidir. yoksa aman güçlü ülke kaçırmayalım elimizden falan değildir dertleri. ha gayret türkler ab rüyasından uyanmadan ne koparsak kardır, bu süreci ne kadar uzatabilirsek o kadar iyi diye düşünmektedirler. ne olduracak, ne öldürecek, bıçak sırtında tıtacaktır. tavizleri kopardıktan sonra'da hadi güle güle.

  türkiye'nin isteklerinin yavaş yavaş olacağını beklemek hayalciliktir aymazlıktır. türkiye'nin isteği nedir, ab ye girmek, maddi gücünden yararlanmak, serebest dolaşım, olma ihtimali nedir? 0. herşey hazır olsa dahi adamlar referandum koşulu getirdiler. kendi halklarına soracaklar. hani ne olur ne olmaz türkiye her bişeyi yapar da, almak zorunda kalırız diye.
  ab nin isteği nedir?
  stratejik önemi büyük olan kıbrısta türklerin etkinliğini kırmak
  güneydoğuda kürt devleti
  türkiye'nin kendine yeter bir ülke olmasını ( özellikle tarımda) engelemek.
  demokrasi vs. hikayedir. altyapı hazırlığıdır.
  ... telashe