1. 1.
  çok açık ve gerçek bir olaydır. Hiç bir ülkeye, ab ye üye olmak için yok limanlarını şunlara aç yada ülkendeki azınlıklara şöyle yap denmemiştir. Zaten ab nin bize verdiği tam üyelik değil kısıtlı bir üyeliktir. ab nin müzakereleri iptal etmemesinin sebebi istediklerini türkiye'ye yaptırmak istemesidir.
  1 -1 ... timoty
 2. 2.
  ab bize gün verdiğinde ankara kızılay meydanında göbek atanlar bir durup düşünsün derim bu haber üzerine. o günlerde yapmayın bu işin sonu iyi değil diyenlere neler dediklerini de düşünsünler.
  1 -1 ... rommel
 3. 3.
  ...istiklal ve cumhuriyetine kastedecek dusmanlar, butun dunyada emsali gorulmemis bir galibiyetin mumessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanin butun kaleleri zaptedilmis, butun tersanelerine girilmis, butun ordulari dagitilmis ve memleketin her kosesi bilfiil isgal edilmis olabilir. butun bu seraitten daha elim ve daha vahim olmak uzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hiyanet icinde bulunabilirler. hatta bu iktidar sahipleri sahsi menfaatlerini, mustevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler...

  tamamı için (bkz: ataturk un gençliğe hitabesi)
  1 ... markasiz
 4. 4.
  bizim sebep olduğumuz bir durumdur. koyunlar misali her söylenene kabul eden insanlar bizi temsil ettiği sürece görünen o ki bir değişme olmayacaktır. kimse başını kaldırıp bakmıyor mu allah aşkına?!
  1 ... tulbentustundesakiz
 5. 5.
  (bkz: avrupa birliği/@blindguardian)
  ... blindguardian
 6. 6.
  ab nin ayakta kalabilmesi için bizi kendi bünyesi içerisine almalıdır, o yüzdendir ki en peşimizi bırakıyor ne de hemen alıyor, asıl asıl istenilen ise ülkemizin olabildiğince sömürülmesi, fakirleştirilmesi ve dışa bağlılığın artırılmasıdır.
  ... marmelamerent
 7. 7.
  2006 yılında beri aynı teranedir.

  Hayır kim kiminle oyun oynuyor, kim kimin üzerinden vatandaş kandırıyor prim yapıyor anlamışta değiliz.

  Yeri geliyor

  - eyyy ab al atını silkerim tımarını

  Yeri geliyor

  - ab içindeki her ülke dostumuzdur, yakın ilişkiler kuruyoruz.
  1 -1 ... katip bartleby
 8. 8.
  kandırıldık bro.
  1 ... ay ve gece
 9. 9.
  Kimsenin kimseyi kandırdığı yok. Resmi ortamlarda prosedüre uygun olarak, resmi olmayan ortamlarda açık açık sizi istemiyoruz diye bağırınıyor adamlar. Yüzsüzlük yapıp hala alın bizi, nooolur abi diye salya sümük yalvaran biziz.
  ... dinsiz kitapsiz kafir