1. 1.
  ab liderlerinin brexit anlaşmasını onaylaması

  AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Avrupa Birliği'ne üye 27 ülkenin liderinin, ingiltere ile varılan Brexit mutabakatını onayladığını duyurmuştur.

  ingiltere avrupa birliğinden ayrılmış yine kendi krallığını bir an evvel kurmak zorunda kalmıştır.
  1 ... fokus
 2. 2.
  ingiltere çok tehlikeli bir ülkedir.
  Her olayda mutlak parmağı vardır, ismini duyarsınız ya da duymazsınız ama ingiltere ordadır ve amerika yı kullanır, yani dünyayı amerika dan yönetmeye çalışır.

  Avrupa birliği ülkeleri mali olarak krizde. Yunanistan ve ispanya yı biraz ayağa kaldırdıktan sonra peş-peşe gelecek ab mali krizinde sizin hepinizi ben taşıyamam demiştir.

  Bu da ab birliğinin büyük yara alması demek. Muhtemelen kart dağılımında sıra avrupa da. Rusya kesinlikle masada olacak.
  3 -1 ... rockonbaby
 3. 3.
  Bütün sorun yakınlaşan çin amerika ekonomik savaşında taraf olmak zorunda kalacak avrupa birliğinde olup amerika ile karşı karşıya gelmemek. Tüm gelirleri ihracat üzerine kurulu hammadde ve enerji fakiri avrupa ile stratejik ortaklık uzun vadede geleceği olan bir yapılanma değil. Şu anda her şey ucuz petrol üzerine bina edilmiş gibi görünüyor. Petrol fiyatlarının oynaması ile avrupa tüm rekabet gücünü yitirecek. Batan gemide ise ingiltere olmayacak.
  1 ... gokdelende kapici
 4. 4.
  ingiltere'nin şapa oturduğunun ilanıdır.

  avrupa birliği öyle kolay kolay salmayacak bunları. pişman edecek illa ki diğerleri de biz de gidiyoruz demesin. *
  1 -1 ... system error