1. .
  AB'li gıda uzmanlarını "hijyen" toplantısında gıdayla zehirledik

  Hijyen sempozyumuna gelen AB'li 5 gıda mühendisi, Ankara'daki AB Genel Sekterliği'nin kaçak olduğu için suyu akmayan binasında yedikleri öğle yemeğinden zehirlenip hastanelik oldu. 2 Türk uzman da aynı yemekte zehirlendi.

  ANKARA'da düzenlenen "AB"ye uyum sürecinde gıda ve hijyen konulu toplantıya katılan Türk ve Avrupalı 60 gıda mühendisi yedikleri yemekten zehirlendi. Kanal D'nin dün akşamki ana haber bülteninde yer alan habere göre 5'i Avrupalı, 2'si Türk gıda mühendisi 7 kişi hastanelik oldu.

  Türk gıda mühendisleri, davet ettikleri Avrupalı meslektaşlarıyla gıda ve hijyenik konusunu düzenlenen sempozyum çerçevesinde konuştu. Kaçak olduğu için suyu akmayan ve su ihtiyacı taşıma bidonlarla karşılanan Avrupa Birliği Genel Sekreterliği binasında yapılan toplantıya katılanlar öğle yemeğini sekreterlikteki yemekhanede yendi. Menüde etli dolma, salata ve çorba vardı.

  Yemekten birkaç saat sonra katılımcılarda zehirlenme belirtileri başladı. Kurum doktoru tarafından ayakta tedavi edilen 60 kişi otellerine ya da evlerine gönderildi. Ancak 5'i Avrupalı, 2'si Türk toplam 7 gıda mühendisi hastanelik oldu. Yapılan ilk tahliller içme suyunda bir problem olmadığını gösterdi. Bunun üzerine etli dolma örnekleri tahlil için istanbul'daki Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildi. Türkiye'ye hijyeni anlatmaya gelen ancak yedikleri ilk yemekte hastanelik olan uzmanlara yemek hazırlayan firmanın ise Ankara Oto Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösterdiği ortaya çıktı. Firmada çalışan gıda mühendisi Ramazan Ergenç ise kendilerini şöyle savundu: "Biz o gün 200 kişiye yemek verdik. Bir bu AB uzmanları zehirlendi."

  http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3430&oid=1

  (bkz: sadece turkiye de gorulen olaylar)
  1 ... salca
 2. .
  burası türkiyedir ne yaşansa yeridir dedirten durumdur.üstelik sözde avrupa birliği sürecinin üstüne bu kadar titrerlerken yaşanan bir rezalettir ama komiktir.
  1 ... pelin