bugün

gerçekten ibretliktir. koskoca almanya ne hale düşmüş. almanlar pek çayda içmez ama bir keyif kahvesi içebilirler.

https://www.aa.com.tr/tr/...en-sikayet-ediyor/2019426
muhtemelen cebine 3-5 euro sıkıştırılmış bir esnaf beyanıdır.

https://www.dw.com/tr/alm...d%C4%B1m%C4%B1/a-52990112

anadolu ajansı gelsin misal bizim patronla da bir söyleşi yapsın. veya sağımızdaki solumuzdaki esnaf ile. veya bizimle yapsın bakalım. almanyayı falan boş verin önce kendi ülkenizde durum ne onu haber yapın bol bol. yiyiyorsa tabi..
(bkz: spiel ist grosse meine neffe)
ismini gizleyen alman esnaf...
Güldük.
Anadolu ajansı haberi Almanya'da çektiğine emin misiniz?
anadolu ajansı haberi almanya'da çektiğine emin misiniz? diyecektim ki biri daha uyanmış.

bakalım uyanacaklar mı dedirtir.
akp'nin haber ajansı tarafından yapılan trajikomik haber.

anadolu ajansının akp tarafından yerleştirilen sıralı tüm üst düzey yöneticileri, akp gittikten sonra yargılanacağına emin olabilirsiniz. hepsinin elleri kelepçeli içeri girdiklerini izleyeceğiz.
Acaip Bir haber. Ne yani, Almanya esnafına sahip çıkmıyor muymuş? Ne kadar ayıp. Şansölye merkele hiç yakıştıramadım bunu. Fasfakir alamanya. Ama bak, gördün mü, Bizim çayımız var yaaa. içelim açılalım. Evet..
Adamlar avrupaya açılmış helal olsun.
Almanlar çayı sevmiyor bildiğim kadarıyla.
tam mağdur tipi var. ben ikna oldum.
"devlet yardımlarının ulaşması 4-8 hafta sürüyor"

devlet inanılmaz yardım ediyor ama 8 hafta çok oluyor, diyor burada.

geçende bir haber vardı, camidekiler devlet yardımlarını istismar edip 700 bin euro haksız yere indirmişler.

işte bu yüzden uzun sürüyor, siz şerefsizlik yaptığınız için.
evet biz çok iyi olduğumuzdan almanyadaki türk kökenli vatandaşlarımıza üzülüyoruz, bunun ingilizcesi olması gerekmez miydi? almanya hükümetinin de haberdar olması için. yapmayın artık ya. hakikaten komik bu.
röportaj türkle yapılmış... almanyalı türk kardeşlerimi öz ve öz memleketlerine davet ediyorum. madem orada kan ağlıyorsunuz gelin buraya da ağlayacak kan buluyor musunuz görün.

not: ücret mukabilinde kızılay'dan kan talep edebilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar