bugün

hepimizi, özellikle de beni ve diğer bodyci arkadaşları üzmüş olan zamdır. a101, bim ve şokta satılan ton balıkları diğer marketlerdekilere göre oldukça ucuzdu. hala daha ucuz ama hiç sebep yokken 50 kuruş zam yapmışlar. mesela bimde satılan derya ton 5.25 iken 5.75 olmuş şimdi.

dün görmemle beraber gözlerim fal taşı gibi açıldı. şok ve a101'e de gittim. onlar da aynı şekilde 50 kuruş zam yapmış. herşey zamlanıyor ülkede aq! en ucuz şekilde protein ihtiyacımızı karşıladığımız bir ton balığı vardı şimdi ona da zam gelmiş. utanmasalar bırakın sporu, mporu, dengesiz beslenin, vücut çalışmayın diyecekler. milletin ülkesinde kırmızı et bile hesaplıdır bizde ton balığına bile zam yapıyorlar aq!
bodyci bir dostun isyanıdır. tez elden ucuzlaması dileğiyle..
fitnessa gidip fakir olan insanları üzmüştür.

başta beni.

(bkz: derya ton balığı)
bir fransız atasözü der ki, ton balığı yoksa makarna yiyin.
Bu balıklar yurtdışından ithal olarak getiriliyor. Yurt dışı ticaretimizi de döviz ile yapıyoruz. Dolar ve avro uçmuş gitmiş. Şimdi taşlar yerine oturdu mu ?
Geceleri kalkıp insan aklını zorlayan boyutlarda ton balıklı ekmekler hazırlardım. Insanlara "Oha lan, yicen mi onu hayvan ?" dedirten beni de derinden üzmüştür bu olay.
akepe döneminde gerçekleşmiştir ve vurduruyordur.
Oralardan ton balığı mı alınır amk. Git metrodan kiloyla al ucuza al. Kilosu 16 lira hemde pınar.
Tum ucuz marketleri gezip rapor almis kisi soylemo en fazla 0.01 krş zamlanmistir. Ne buyuk sorun