1. .
  autumn moon entertainment'den çıkan 2d point and click oyunu. "from the artists that brought you the curse of monkey island." diyerek olaya heyecan kataraktan konusuna geçiyoruz.
  Genç fransız opera sanatçısı Mona De Lafitte, Baron Shrowdy Von Kiefer tarafından Draxsylvanya adasındaki şatosuna hapsedilir. Shrowdy Mona'yı vampire dönüştürür ama mona bunun farkında değildir. Shrowdy vampir avcıları tarafından öldürülür daha sonra Froderick adlı yarasa Mona'ya kaçmasında yardımcı olur ve biz devreye gireriz. tanıdık çizimler ve eğlenceli diyaloglarla uzun bir aradan sonra tekrar karşımızda bu tarz bir adventure oyunu duruyor.
  aynı zamanda cebinden balta olsun, masa olsun, buzdolabı olsun eşyalar çıkaran karakterlerle dalga geçmemiz üzerine sevgili mona "lazım olabilir, aklımda bulunsun" diyor ve dediği gibi lazım olduğunda eşyayı uçup getiriyor. eklemek isterim biz sizi dev ceplerinizle de seviyorduk. haa bir de oynarken tüm dialogları duymak için her şeyi inceleme, dokunma, ne bileyim tükürme, ısırma gibi aktiviteleri yapma ihtiyacı hissediliyor. oyunun resmi sitesi de şuracıkta: http://www.vampyrestory-game.com/

  --spoiler--
  - i wouldn't couldn't use that wood.
  + how about with a goat or even on a boat? would you, could you use on a boat?
  - why are you talking that way?
  + i thought you wanted a rhyme.
  - no.
  + okay, suit yourself. i'm easy.

  - It looks like an evil stove with odds, pots, pans and kitchen utensils.
  + You mean "evil kitchen utensils"
  - How do you know they are evil?
  + Oh, come on! That's the meanest looking spatula I've ever seen.
  --spoiler--
  1 ... purpleturtle
 2. .
  gercekten kaliteli ve komik olmayi basarabilen nadir adventure oyunlarindan. sirf mona yi dinlemek icin konusmalari okusam da gecmiyorum, o kadar guzel seslendirilmis. eger oyunun yavasligindan sikayetciyseniz space le konusmalari gecebilir, mouse un sag tusuyla da odadan odaya yurumeden isinlanabilirsiniz.
  1 ... xkcd
 3. .
  öncelikle müzikleri muhteşemdir. buram buram tim burton kokmaktadır. seslendirmeler müthiş , diyaloglar karakterler harikadır.
  2. si çıktığı anda orjinalini alacağım oyundur.
  ... white beard