1. 1.
  mükemmel bir fransız filmi. ingilizceye ''he loves me, he loves me not..'' şeklinde çevrilmiş. türkçe ismi ise ''seviyor, sevmiyor.'' audrey tautou'nun kendisine bir kez daha aşık olunmasını sağlayan, oyunculuğuyla ve kadraja gülümsemesiyle kalplerimizin içerisine yerleştiği * yapıt. filmin konusu genç bir kızın alengirli aşkını anlatıyor. dikkatimi çeken başka bir konu ise müzikler. müziklerden birini sago, bana müsade beyler isimli parçasında kullanmış ve çokta şık durmuş. bunun dışında arşivlik ve izlenesi bir filmdir.
  6 ... eqin
 2. 2.
  hiç bir yerde bulunamayan film. *
  1 ... shinobi
 3. 3.
  ismi itibariyle izlemeye baslamadan once "ulen simdi audrey tautou'lu bi ask mesk cicek bocek filmi izliyecegiz" diyen zat-i aliniz beni; takim arkadasi tarafindan gelisine vurulmus topu, hic beklenmedik anda, kafasina yiyen futbolcu gibi yapmistir. tam da fransiz usulu ask filmi olmustur efendim.

  --spoiler--

  angelique icin, hakikaten a la folie! e tabi loic icin de pas du tout!

  --spoiler--
  1 ... curufinwe
 4. 4.
  şu sıralar moviemax'te verilen film. açıkçası tek kelimeyle rahatsız edici, psikolojik, bir o kadar da bağlayıcı ve güzel.filmin ilk yarısı esas oğlana ikinci yarısı ise esas kıza küfürler yağdırdım annemle birlikte 50 yaşındaki kadın yerine mıhlandı "ay ay ay" eşliğinde iplik söküğü gibi çözülen filmi izledi.bu güzel aile saadetini yaşattığı için teşekkür ediyoruz yönetmenimizden.
  1 ... ayvirsin
 5. 5.
  Angelique için aşkın bir adı vardı. Loïc.. 35 yaşında bir kardiolog, evli ve pek yakında baba olacak.. Mutluluklarının önünde bir çok engel vardır.. Ama bunları kim umursar ki? Aşık olduğumuzda, umutla, tutkuyla ve delicesine bu aşkı yaşamaz mıyız?Gerçek anlamda aşk hastalığının ne demek olduğunu gösteren ilk başta yavaş gelişen ama sonlara doğru doruğa çıkan film..
  1 ... munzevi
 6. 6.
  ilk yarısında sağ gösterip ikinci yarısında sol vuran şahane bir film. bir öykünün kurgu aşamasında ne hale getirilebileceğine çok güzel bir örnek.
  3 ... leblebi tozunun hastasiydim
 7. 7.
  başlarda audrey tautou'nun şekerliğiyle güzel bir platonik aşk hikayesi sonları büyük bir gerginlik hali, iyi bir kurgu, hem kadının hem erkegin tarafından bakınca ayrıntıları şahane baglamalar... yine de filmin geneli gerilim sebebi.

  --spoiler--
  en can alıcı sahne: duvarda ilaçlardan yapılmış loic resmi
  --spoiler--
  2 ... susamsokagi
 8. 8.
  romantik komedi tadında br aşk filmi izleme niyetiyle gidip gerim gerim gerilerek çıktığımız film. olmaz olsun öyle aşk. aşk filmi izleyim, az içim açılsın filan diyosanız adına filan kanıp izlemeyin bu filmi sakın ha.
  1 -1 ... hopcikiyaya
 9. 9.
  kaç yıldır fransızca görmeme ve görmeye devam ediyor olmama rağmen , türkçeye çeviremediğim şey. yardım edin lütfen pls tşk.
  1 ... chanson de roland
 10. 10.
  sevgili Angélique,
  hiç bu kadar deliliğe vuramadım, en güzelini yaptın. bahanen var; hastasın, psikopatsın. zekamızın neredeyse eşit, dünyamızın benzer olduğunu düşünürken beni fazlasıyla şaşırttın. senin gibi ilaçlardan duvara resim yapmak yerine, kapsülleri açıp aşkın nur yengi misali dürürüp dürürüp üfleyerekten yok ederdim elimdekileri.
  gün geçtikçe daha zeki,çevik ve ahlaklı görmekteyim seni. koşmak iyi gelir ruha biliyorum da; benim penceresinden izleyebileceğim bir sevgilim yoktu bu durumda ne yapılır-dı ki?
  bir de ben başkalarını değil hep kendimi öldürüyorum, bana öğretir misin artık?

  bahaneleri yalan, kesinlikle yanındayım. alın üzerine, giy ceketini de bir tur atalım.

  seni seviyorum Angélique. onlarsa hiç sevmez.
  6 ... hestiarellla