bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sayın başbakan ın yeni takıntısıdır. hiç derdimiz yokmuşta koca ülkede takılacak bir tek bu kalmış gibi gündem yapılmış saçmalıktır. pek sayın başbakan a göre a ke pe şeklinde bir kısaltma değilde ak parti denilmeliymişmiş. deniz baykal dün konuyla ilgili çok güzel cevap vermiştir pek sayın başbakan a; parti kirlendikçe aklamaya çalışıyorlar diyerek hem güldürmüş hemde düşündürmüştür.
  (bkz: suni gündem)
  7 -2 ... zeki yaratik
 2. 2.
  (bkz: akım derken b0kum demek)
  3 ... annabell lee
 3. 3.
  ülkemizin en büyük sorunudur. deniz feneri, ergenekon, yolsuzluk, yoksulluk, 4/b ye çevrilmek için yakılan ormalar, şehitlerimiz, aç çiftçilerimiz hep boş şeyler, bunları düşünmemek lazım önemli olan adalet ve kalkınma partisinin nasıl kısaltıldığı.
  4 ... burak573
 4. 4.
  bir parti isminin söyleminden bile rahatsız olacak kadar havalanmış iktidar partisinin yaptığı düzeltme metni.
  2 ... arjantin
 5. 5.
  rte nin artık siyasetin magazin kanadıyla ilgilendiğine dalalettir. yarın öbürgün meclisten humeyniye kokulu öpücükler gönderirse şaşırmam şerefsizim.
  2 ... kutukutupense
 6. 6.
  zall ın da aynı tepkiyi koymasını beklediğimiz durumdur. gelişmeler kısmının koyulaşmasını ve tıkladığınızda şu cümlelerin yazılmış olmasını beklemekteyiz.

  "sayın uludağ sözlük yazarları,

  bildiğiniz üzere tck nın 24324 md. gereğince artık dilimizde kısaltma yapmak yasaktır. bu nedenle artık sözlükte akp swh, gb lmwh bkz. gibi kısaltmaların uzun uzun yazılması gerekmektedir. Gereği üzeri hareket edilmesini ve sözlüğümüzün hukuki sorunlarla karşılaşmaması için elinizden gelen gayreti göstermenizi rica ederim." * *
  4 ... brokerx5 ya da mustang
 7. 7.
  (bkz: nedir bu isim mevzusu)
  ... 0000000000
 8. 8.
  pek muhterem rte'nin akp söylemine olan tepkisidir. bunun sebebi akp kurulduğunda yapılan allah, kur'an, peygamber benzetmesidir. bu tarz bir çıkarımı engellemek namına kendilerine kısaltma olarak ak parti'yi seçmişler ancak yedirememişlerdir.

  akepe iyidir hacı, ak parti kasıntı biraz.
  1 ... soydum muzu vay vay
 9. 9.
  (bkz: pe ka ka değil pe ke ke)*
  2 -1 ... aha ben de geldim
 10. 10.
  (#5361916)
  1 ... antihanzo