bugün

a haber'in artık profesyonel cast ajansları ile çalışmaya başlamasıdır.

röportaj şu;
https://streamable.com/ah0ll

bu adamı çoğunuz tanımışsınızdır.
adı: gürsel cephaneci.

kendisi profesyonel dizi ve sinema filmi oyuncusu.
gerçi sürekli figüran ve yan rollerden tanıyoruz kendisini.
görsel

yani tabi sıradan vatandaşlara 100-150 verince birtakım hatalar oluyordu.
böyle profesyonel oyunculardan yardım almaları iyi olmuş.

bu arada oyuncu röportajda kılışdara da sallıyor.
kılışdar ssk'yı batırdı tarzında.
görsel

lakin kendisinin kılışdar döneminde ssk'da tedavi gördüğü ve vücuduna takılan ağrı kesici cihaz sayesinde rahatlıkla yürüyebildiği de o dönem hürriyet gazetesinde haber olmuş.
görsel

bir haber kanalı ve bir oyuncu ancak ne kadar alçalabilirdi?
işte bu kadar...

yazık ya...çok yazık...
alışılagelmiş bir olaydır.

(bkz: çomarland de sıradan bir gün)

bize bunlarla gelmeyin. bir gün atv-ahaber veya sabah gazetesinde doğru bir haber çıkarsa veya bu çomarlardan bir tanesinin içine allah korkusu düşer de "bu yaptıkları yanlış ama yaa" derlerse bunlarla gelin.
Simdi reklamlari izlediniz.

Artik ürün yerlestirme yapiyolar.
Sonra ben allahsız haber deyince ayıp oluyor.
Öncelikle Tengir değil tengri önce türklüğü ve türk tarihini bilip sonra Burada yazar olsan bu kadar saçmalamazdın diyebileceğim bir muhalefet kafası tiyatrosu.
20 tırnak, 32 diş olayı benim de kafamı kurcaladı açıkçası.
Yani düşünüyorum, teknik olarak bunu bir insanın yapabilmesi mümkün değil gibi geliyor.
O sözün doğrusu, iki eli yakasında olmaktır. En azından Biz insanlar böyle yapıyoruz.

Neyse, çürük ağızlı moruktan ve eski cia ajanlarından sonra röportaj kitlesini değiştirmiş olabilirler.
Bu ilk rezillikleri değil. Parayla adam tutup sözde halk röportajı diye yayınlıyorlar. Bunu telefonla çeken adamı da tehdit ediyorlar.

https://youtu.be/21ZCkQfNAFY
Bu adamın neresi benziyor? insan insana benzer klasik muhalif uydurmasıdır.

Hastanelerde sıra bekliyorduk.cehebe döneminde halk olarak perişandık.
Papağan gibi eleman. Fikri yok ezberletilmiş metinlerle birşeyler anlatmaya çalışıyor.
Lan niye bu kadar uğraşıyorlar ki sokağı gezsen bu lafları edecek adam bulursun gerizekalı dolu bu ülke harcadıkları parada bizim paramız ya ona yanıyorum (bkz: basın ilan kurumu)
rolüne epey kaptırmış gördüm kendisini.

eve gidene kadar pantolon koklayıp işemelik ağaç altı arayacağına eminim.

başlık kadar leziz başka bir durum da (bkz: telefoncu ekrem) 'in başlığı parlatma çabası. beni güldürdü allah da onu güldürsün.
yalan haberin nirvanası olan a haber'in hiç şaşırtmayan hareketidir.
dizi oyuncularına karşı negatif ayrımcılığa son, adam dizi oyuncusu diye sokakta röportajda mı veremez.
bu ülke dizi oyuncusu olanlar ile dizi oyuncusu olmayanların oyları eşit olduğunda hür ve eşit bir ülke olacaktır ancak.
röportaj başına mı anlaşmışlar acaba?
eskiden bölüm başına para alırdı bunlar, şimdi röportaj başına alıyorlar sanırım.
yeni bir sanat kolu doğuyor: röportaj dizisi

yurdum insanında çare tükenmez.
rezilliğin daha da dibi olmaz diyoruz ama havuz medyası her seferinde yeni bir iğrençlikle önümüze geliyor.